A A A

Groźny koń trojański w pirackim Angry Birds

1 marca 2014, 13:00
Analitycy zagrożeń z firmy Eset ostrzegają - piracka gra Angry Birds dla OS X może wykradać Bitcoiny.
Groźny koń trojański w pirackim Angry Birds

Zagrożenie OSX/CoinThief zostało wykryte po raz pierwszy w połowie lutego przez zespół ekspertów serwisu SecureMac. Po zweryfikowaniu okazało się, że OSX/CoinThief to koń trojański, który wykrada dane logowania do serwisów internetowych (tzw. kantorów lub giełd), przechowujących portfele z wirtualną walutą. Zagrożenie ukrywa się w zainfekowanych dodatkach do przeglądarek, które informują o kursach Bitcoinów, m.in. w Bitcoin Ticker TTM (To The Moon), BitVanity, StealthBit oraz Litecoin Ticker.

Eksperci z laboratorium antywirusowego firmy Eset przechwycili to samo zagrożenie, ukryte tym razem w pirackich kopiach popularnych wśród użytkowników OS X aplikacji: BBEdit (edytor tekstu), Pixelmator (zaawansowany edytor grafiki i zdjęć), Angry Birds (popularna gra studia Rovio), Delicious Library (aplikacja do katalogowania filmów, muzyki oraz gazet i magazynów).

Według statystyk jakimi dysponuje laboratorium firmy Eset zagrożenie OSX/CoinThief jest aktywne przede wszystkim w Ameryce Północnej. Jeżeli jesteś posiadaczem komputera typu Mac, bez względu na to czy jesteś entuzjastą Bitcoinów, czy też nie, powinieneś rozważyć zabezpieczenia swojej maszyny programem ochronnym - istnieją antywirusy, a nawet pakiety bezpieczeństwa dla OS X, np. Eset Cyber Security Pro. Pamiętaj również, by nie pobierać programów z niezaufanych źródeł - instaluj aplikacje albo ze stron producentów, albo z App Store'a.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto