A A A

HMD Global reaktuwuje linie Nokia Asha

12 stycznia 2018, 11:10
HMD Global, firma dzierżąca prawa do marki Nokia, planuje reaktywować linię telefonów Asha.
HMD Global reaktuwuje linie Nokia Asha

Asha była linią niskobudżetowych telefonów marki Nokia, którą cechowała obecność wybranych funkcji ze smartfonów (w większości przypadków chodziło o klawiaturę QWERTY lub dotykowy ekran) oraz niska cena.

HMD Global, po wprowadzeniu na rynek nowej generacji smartfonów marki Nokia, szuka sposobu na dalszy rozwój i może okazać się, że to właśnie linia Asha będzie wkrótce jednym z priorytetów fińskiej firmy. Serwis Phonearena dotarł do danych, które potwierdzają, że zarejestrowała ona nazwę Asha w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Warto wspomnieć, że dotychczas prawa do marki Asha należały do Microsoftu, który nabył je wraz z przejęciem działu mobilnego Nokii. Można więc przypuszczać, że HMD Global już porozumiało się w tej sprawie z amerykańską korporacją.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto