A A A

HP Chromebook 14 - zamiast Windows

2 stycznia 2015, 08:50
HP wprowadza do sprzedaży nowego Chromebooka. Ten model został wyposażony w dotykowy ekran.
HP Chromebook 14 - zamiast Windows

Chromebooki to urządzenia oparte na systemie Google Chrome OS, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dostępu do Internetu. System Chrome OS to tak naprawdę rozbudowana przeglądarka internetowa, z dodatkowym edytorem tekstu, odtwarzaczem multimedialnym i prostymi grami.

HP Chromebook 14 to poważny konkurent Acera Chromebook C720P, który niedawno pojawił się także w Polsce. Sprzęt HP jest wyposażony w wyświetlacz reagujący na dotyk, który ponadto pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Na pokładzie znajdziemy także procesor Nvidia Tegra K1, 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 32 GB (plus standardowe 100 GB Google Drive) i baterię pozwalającą na 8 godzin pracy.

HP Chromebook 14 został zaprezentowany na targach IFA 2014, ale dopiero teraz trafił do sprzedaży. Jego cena została ustalona na 440 dol.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
2 stycznia 2015, 10:48
[quote] do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dostępu do Internetu. System Chrome OS to tak naprawdę rozbudowana przeglądarka internetowa, z dodatkowym edytorem tekstu, odtwarzaczem multimedialnym i prostymi grami. [/quote] Otóż to. :E Sprzęt z takim systemem staje się zabawką dla gimnazjalistów. I nie jest warty ani 3/4 swojej ceny. To już wolałbym linuxa. Przynajmniej nie zasypałby mnie reklamami. I nie musiałbym mieć konta na Gmailu po to, by włączyć sobie komputer. Tu o tym nie wspomniano, ale sądzę że tak jest. Ciekawi mnie jedynie, jak w rzeczywistości wygląda czas pracy na baterii. 8 godzin- nie sądzę :]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto