A A A

HP Stream - tanie notebooki i tablety z Windows

30 września 2014, 06:40
HP zaprezentował serię niedrogich urządzeń z Windows 8 o nazwie HP Stream. W jej skład wchodzą tablety HP Stream (najtańszy za 99 dolarów) oraz notebooki (najtańszy od 199 dolarów).
HP Stream - tanie notebooki i tablety z Windows

HP i Microsoft rzucają wyzwanie Google i niedrogimi Chromebookami oraz tabletami z Androidem. Co takiego przygotowano na pojedynek z systemami przygotowanymi przez twórców największej internetowej wyszukiwarki? Model HP Stream 11 (cena 199 dolarów) ma ekran o przekątnej 11,6-cala, procesor Intel Celeron, 32GB wbudowanej pamięci flash oraz Office 365 Personal. Model HP Stream 13 (cena - 229 dolarów), jak łatwo się domyślić, ma ekran o przekątnej 13 cali. Reszta specyfikacji pozostaje nie zmieniona.

Tablety HP Stream 7 oraz 8 mają ekrany o przekątnej odpowiadającej cyfrze w nazwie i chipsety Intela (niestety, dokładna specyfikacja nie została podana). Tutaj także klienci mogą liczyć na Office 365 Personal. Zatem, w obu przypadkach, dostajemy system operacyjny, pakiet biurowy oraz urządzenie do wykonywania podstawowych czynności do których przeznaczony jest notebook lub tablet.

Tablet HP Stream

Ceny, w przeliczeniu na złotówki, wyglądają bardzo korzystnie - 325 zł za tablet i 654 zł za notebooka. Niestety, w Polsce, jeśli HP Stream do nas trafi, nie ma co liczyć na taką okazję. Bez wątpienia jednak, tego typu nowości będą kosztować znacznie mniej niż ich obecne odpowiedniki na rynku.

Warto przypomnieć, że tanie komputery przenośne powróciły do życia (na rynek) także za sprawą Asusa - więcej informacji tutaj


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto