A A A

HP odświeża linię urządzeń Pavilion

19 kwietnia 2018, 10:00
Firma HP przedstawiła nową generację komputerów konwertowalnych, przenośnych i stacjonarnych Pavilion. W najnowszej linii Pavilion zastosowano dopracowane materiały i wykończenia, przypominające te z urządzeń z segmentu Premium.
HP odświeża linię urządzeń Pavilion

Firma HP przedstawiła nową generację komputerów konwertowalnych, przenośnych i stacjonarnych Pavilion. W najnowszej linii Pavilion zastosowano materiały i wykończenia, przypominające te z urządzeń z segmentu Premium, niewielkie obramowania ekranu i komponenty o wyższej wydajności, które zwiększają komfort pracy.

HP Pavilion x360

Nowe komputery konwertowalne HP Pavilion x360 14 i 15 oferują funkcje i elementy konstrukcyjne, które umożliwiają użytkownikom pracę nad każdym zadaniem, tworzenie treści, czy też korzystanie z multimediów w dowolnym miejscu. Urządzenia są dostępne w kolorach, takich jak Natural Silver, Pale Gold i Sapphire Blue oraz wyposażone w szczotkowany wzór na panelu klawiatury z geometrycznym motywem na osłonie głośnika. Wybrane modele mają obudowę z anodyzowanego aluminium.

Urządzenia HP Pavilion x360 oferują najwyższą wydajność dzięki dwu- i czterordzeniowym procesorom Intel Core i5 i i7 ósmej generacji z opcjonalną oddzielną kartą graficzną do oglądania zdjęć i wideo. Wybrane 14-calowe modele są wyposażone w grafikę NVIDIA MX130, a wybrane modele 15-calowe - w grafikę AMD Radeon 530.

Chromowany zawias umożliwia ustawienia komputera we właściwej pozycji do pracy, pisania, oglądania i grania. Jednoczesna obsługa pióra i dotyku pozwala używać komputera, zmieniając go w płótno do rysowania lub notatnik do pisania. Opcjonalna kamera w wybranych modelach jest strategicznie umieszczona w środku osłony głośnika nad klawiaturą, dając możliwości wplatania obiektów 3D w rzeczywiste otoczenie.

Podobnie jak rodzina HP ENVY, komputery Pavilion x360 mają teraz konstrukcję z niewielkim obramowaniem ekranu, w efekcie czego udało się zmieścić panele IPS HD lub FHD o przekątnej 14 i 15 cali w odpowiednio 13- i 14-calowej obudowie, co nie tylko poprawia wrażenia wizualne, ale również zmniejsza rozmiar urządzenia. W wybranych modelach dostępna jest również funkcja Windows Hello z czytnikiem linii papilarnych, która umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie.

Notebooki HP Pavilion

Nowe 14- i 15-calowe notebooki HP Pavilion to bogate w funkcje, stylowe i ultraprzenośne urządzenia, które oferują wysoką moc i jakość. Nowa linia oferuje gamę bogatych, nowych kolorów, w tym Mineral Silver, Pale Gold, Sapphire Blue, Velvet Burgundy, Tranquil Pink i Ceramic White. Panel klawiatury i pokrywa wykonane z metalu, touchpad z diamentowym szlifem oraz geometryczny motyw na osłonie głośnika stwarzają wrażenie najwyższej jakości.

Notebooki są smuklejsze - ich grubość zmniejszono o 2 mm. Nowe modele oferują ekrany IPS HD lub FHD z bardzo wąskimi obramowaniami, które optymalizują zarówno pracę, jak i rozrywkę. Notebooki są wyposażone w podnoszone zawiasy znane z linii ENVY, które zwiększają komfort pisania i poprawiają przepływ powietrza, żeby urządzenie zawsze pozostawało chłodne.

Dzięki baterii starczającej nawet na 11,75 godz. pracy, w zależności od modelu, procesorom Intel Core ósmej generacji lub najnowszym procesorom AMD Ryzen Mobile oraz karton graficznym Radeon Vega w wybranych modelach, użytkownicy mogą komfortowo oglądać ulubione seriale (np. na Netfliksie), edytować zdjęcia i łączyć się z dowolnego miejsca z najważniejszymi dla nich osobami. Jeśli chodzi o przechowywanie zdjęć, wideo i danych, notebooki Pavilion oferują stacje SSD o pojemności do 512 GB lub dyski twarde o pojemności do 1 TB w modelu 15-calowym. Dostępne są również napędy hybrydowe, które łączą zalety obu technologii, zapewniając dużo miejsca na dysku twardym w połączeniu z większą szybkością. Ponadto dla klientów, którzy wymagają krótkiego czasu reakcji i dużej pojemności bez zarządzania wieloma dyskami, w wybranych modelach oferowana jest pamięć Intel Optane.

Podwójne głośniki z technologią B&O Play oraz funkcją HP Audio Boost zapewniają użytkownikom bogate, naturalne brzmienie w muzyce, filmach lub rozmowach z przyjaciółmi i rodziną.Opcjonalny czytnik linii papilarnych w 14-calowym modelu umożliwia bezpieczne i szybkie logowanie z wykorzystaniem fukcji Windows Hello.

Komputery stacjonarne HP Pavilion

Tegoroczne modele komputerów stacjonarnych HP Pavilion oferują wysoką wydajność, możliwość przechowywania ogromnej ilości danych oraz kompaktową obudowę. Aby zwiększyć ilość miejsca w domowym biurze, nowe komputery stacjonarne mają głębokość o 10 proc. mniejszą w porównaniu z poprzednią generacją. Przedni panel jest otoczony nową, ściętą ramką w kolorze Natural Silver albo ramką ze wzorem geometrycznym i pionowym szczotkowaniem w kolorze Ash Silver lub Natural Silver, który dobrze pasuje do nowoczesnych domowych wnętrz.

Modele stacjonarne są dostępne w wersjach z procesorami Intel Core i+ ósmej generacji albo nowymi procesorami AMD Ryzen drugiej generacji oraz kartami graficznymi NVIDIA GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580. Użytkownicy mogą przechowywać swoją cenną treść na dyskach SSD o pojemności do 512 GB, dyskach twardych do 3 TB, opcjonalnych napędach hybrydowych oraz opcjonalnej pamięci Intel Optane, które zapewniają większą szybkość i krótszy czas reakcji podczas uruchamiania programów i dostępu do plików.

Technologia Surround Sound 5.1 zapewnia użytkownikom świetne brzmienie muzyki i filmów, a funkcja HP Audio Stream umożliwia streaming muzyki z telefonu do głośników komputera. Podstawowe porty są umieszczone z przodu obudowy, aby ułatwić podłączanie akcesoriów, a w tylnych partiach komputera znajdują się wszystkie oczekiwane porty do podłączania komponentów systemu.

Ceny i dostępność

  • 14-calowy HP Pavilion x360 będzie dostępny w Polsce z końcem czerwca br. w cenie od 2099 PLN
  • 15-calowy HP Pavilion x360 ma być dostępny w Polsce z końcem czerwca br. w cenie od 2099 PLN
  • 14-calowy notebook HP Pavilion ma być dostępny w Polsce z końcem czerwca br. w cenie od 2099 PLN
  • 15- calowy notebook HP Pavilion ma być dostępny w Polsce z końcem czerwca br. w cenie od 2099 PLN
  • Komputer stacjonarny HP Pavilion ma być dostępny w Polsce z końcem czerwca br. w cenie od 1399 PLN

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto