A A A

HP prezentuje pierwszą w branży ministację roboczą

16 listopada 2016, 12:00
Firma HP zaprezentowała pierwszą na świecie ministację roboczą przeznaczoną dla użytkowników oprogramowania CAD i przedstawicieli branż wymagających dużej mocy obliczeniowej.
HP prezentuje pierwszą w branży ministację roboczą

Sprzęt serii Z firmy HP stał się standardem branżowym dla klientów wymagających stacji roboczych o pełnej wydajności. Opierając się na sukcesie HP Z240 SFF, HP Z2 Mini jest dwa razy mocniejsza niż jakikolwiek mini PC dostępny dziś na rynku i od razu po rozpakowaniu umożliwia obsługę sześciu wyświetlaczy. HP Z2 Mini została zaprojektowana dla użytkowników CAD poszukujących niezawodnego i wydajnego sprzętu o mniejszych wymiarach.

Nowa stacja robocza HP Z2 Mini jest niższa niż filiżanka espresso, lecz umożliwia zaprojektowanie wszystkiego, od najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych po domy i biura. Jest wyposażona w procesory następnej generacji Intel Xeon, profesjonalną kartę graficzną NVIDIA oraz umożliwia skorzystanie z HP Z Turbo Drive umożliwiającego szybką obsługę dużych plików.

HP Z2 Mini - przeznaczony do pracy przyszłości

Przestrzeń w miejscach pracy staje się coraz bardziej ograniczona, rośnie zatem zapotrzebowanie na mniejsze stacje robocze, takie jak HP Z2 Mini. Jej niezwykle kompaktowa forma przypomina bardziej superkomputer przyszłości, niż dzisiejsze komputery. Ośmiokątna forma HP Z2 Mini sprawia, że jest to najbardziej niepowtarzalnie zaprojektowana stacja w 35-letniej historii stacji roboczych firmy HP. Produkt posiada DNA firmy HP, w tym obszerną certyfikację ISV oraz 368 tys. godzin testów jakościowych.

Ultrakompaktowa i estetyczna stacja robocza zapewnia użytkownikom dużą wszechstronność: montaż na lub pod biurkiem, za wyświetlaczem HP Z lub na ścianie. Inżynierowie HP stworzyli specjalnie zaprojektowane wentylatory i system chłodzenia umożliwiający cichą pracę (o 63% ciszej niż Mini PC klasy biznesowej firmy HP) dla klientów, którzy potrzebują kluczowej niezawodności. Budowa i rozwiązania inżynieryjne HP Z2 Mini zmienią sposób myślenia o stacjach roboczych i stanowiskach pracy.

Ceny i dostępność:

Rozpoczęcie sprzedaży stacji roboczej HP Z2 Mini planowane jest w regionie EMEA w grudniu, przewidywana cena to od 850 euro.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto