A A A

HTC Vive - oficjalna, europejska cena

29 lutego 2016, 16:30
HTC i Valve uruchomiły przedsprzedaż zestawu VR HTC Vive na terenie Europy. Oficjalna cena sprzętu VR na Starym Kontynencie wynosi 899 euro. Przypomnijmy - w USA za gogle trzeba zapłacić 799 dolarów.
HTC Vive - oficjalna, europejska cena

 

Zaprezentowana podczas targów MWC w Barcelonie, konsumencka wersja HTC Vive będzie dostarczana nie z dwoma - jak wcześniej zakładano - ale z trzema pełnoprawnymi tytułami, pozwalającymi od razu rozpocząć przygodę ze światem wirtualnej rzeczywistości:

  • Tilt Brush, firmy Google: Twórz w prawdziwych trzech wymiarach dzięki wirtualnej rzeczywistości. Uwolnij swoją kreatywność, korzystając z przestrzennych pędzli, malując światłem, a nawet ogniem. Eksploruj nieskończone możliwości tworzenia. W Tilt Brush cała otaczająca Cię przestrzeń jest Twoim płótnem. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.
  • Job Simulator: The 2050 Archives, stworzony przez firmę Owlchemy Labs: W świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle, w którym roboty całkowicie zastąpiły ludzi przy wszystkich pracach, uruchom "Job Simulator" i dowiedz się jak kiedyś wyglądała "praca".
  • Fantastic Contraption, stworzony przez firmę Northway Games: Wyobraź sobie, że gdzieś, na jednej z licznych lewitujących wysp, własnoręcznie tworzysz niesamowite maszyny anastępnie puszczasz je w świat, aby podziwiać jak działają.

Pozwalając na pozostanie w kontakcie ze światem rzeczywistym, bez opuszczania wirtualnej rzeczywistości, Vive Phone Services udowadnia, że można połączyć oba światy, nie tracąc jednocześnie kontaktu z żadnym z nich. Możliwość odbierania połączeń, oddzwaniania, otrzymywania wiadomości tekstowych i udzielania krótkich odpowiedzi, oraz przeglądania kalendarza za pośrednictwem gogli - czyniące HTC Vive, de facto, systemem rzeczywistości hybrydowej - otwiera całkowicie nowe możliwości zastosowań, zarówno konsumenckich jak i biznesowych.

Cena, dostępność i aktualizacje

Konsumencka wersja HTC Vive trafi do przedsprzedaży już 29 lutego. Dostawy realizowane będą 5 kwietnia. Tego samego dnia rozpocznie się także pełna komercyjna dostępność produktu. Kosztujący 899 euro, HTC Vive to pierwszy prawdziwy zestaw do VR, w skład którego wchodzą: bezprzewodowe kontrolery VR, gogle z wbudowaną kamerą, umożliwiającą interakcję z otaczającym światem bez konieczności zdejmowania sprzętu, system pozwalający na rzeczywiste poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości oraz trzy pełne aplikacje VR.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTelewizor co 15 sekund
19 lutego 2019
W zeszłym roku połowę kupionych w Polsce telewizorów Samsung stanowiły modele Smart TV w rozdzielczości UHD (4K).

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto