A A A

HTC Vive Focus Plus – mobilne rozwiązanie VR dla biznesu

23 lutego 2019, 08:40
HTC Vive zaprezentuje na targach MWC 2019 w Barcelonie nowy, mobilny zestaw VR klasy premium – HTC Vive Focus Plus.
HTC Vive Focus Plus – mobilne rozwiązanie VR dla biznesu

Firma HTC Vive zaprezentuje podczas MWC 2019 najnowszy sprzęt klasy premium, stworzoną specjalnie dla biznesu platformę HTV Vive Focus Plus. Nowy, samodzielny zestaw wyposażono w parę aktywnych kontrolerów o sześciu stopniach swobody (6DoF), które zapewniają użytkownikom bardziej intuicyjną interakcję z wirtualnym środowiskiem, w jakości znanej z HTC Vive Pro. Dzięki temu, aplikacje tworzone dla biznesu, takie jak szkolenia i prezentacje produktów, dają bardziej realne doświadczanie wirtualnej rzeczywistości.

Wprowadzone udoskonalenia ułatwiają programistom dostosowywanie już istniejących treści. Zestaw Focus Plus to urządzenie typu stand-alone, jest więc mobilne i intuicyjne.

"Premiera Focus Plus oznacza dla HTC Vive jeszcze większe zaangażowanie, szybsze wprowadzanie zmian i ulepszanie rynku VR zarówno dla firm, jak i konsumentów. Umożliwia przedsiębiorstwom przeprowadzania bardziej realistycznych szkoleń i symulacji oraz łatwiejszego przenoszenia treści i wrażeń z komputera, do zestawu HTC Vive Focus Plus" - powiedział Paul Brown, General Manager, HTC Europe.

Lekka konstrukcja zestawu Focus Plus daje duży komfort i umożliwia dłuższe, nieprzerwane korzystanie z zestawu, co niekiedy jest konieczne w przypadku komercyjnych aplikacji. Zestaw zawiera również kilka dodatkowych funkcji wspierających profesjonalną obsługę, takich jak Kiosk Mode (tryb biznesowy/przemysłowy), Gaze Support (sterowanie spojrzeniem), a także zestaw narzędzi do zdalnego rejestrowania, monitorowania i zarządzania wieloma zestawami na raz. HTC Vive Focus Plus dostępny będzie na 25 rynkach już w Q2 2019 roku na stronie www.vive.com.

Zestaw Vive Focus Plus oferuje parę nowych, kontrolerów 6DoF, wyposażonych w analogowy spust, umożliwiający jeszcze bardziej intuicyjną interakcję i większą kontrolę wirtualnego otoczenia, dające poczucie jeszcze pełniejszej immersji. Dodatkowo, dzięki integracji z platfomą Wave i pakietowi SDK, dostosowywanie treści VR z PC na Vive Focus Plus stanie się tylko formalnością.

Firmy na całym świecie, takie jak SimforHealth i Immersive Factory, wykorzystują już HTC Vive Focus Plus, do tworzenia treści takich jak szkolenia medyczne i symulacje dotyczące bezpieczeństwa. To kompleksowe rozwiązanie, jakim jest Focus Plus, działa w oparciu o mobilną platformę VR Qualcomm Snapdragon 835.

HTC na Mobile World Congress

W przyszłym tygodniu, na kongresie MCW w Barcelonie, Vive zaprezentuje najnowszy, samodzielny zestaw Vive Focus Plus i nowe Vive Pro Eye. Firma przedstawi także innowacyjne projekty partnerów, takie jak bezpieczeństwo konstrukcji budowlanych - szkolenie w zakresie zagrożeń oraz symulację medyczną dla pielęgniarek, oraz własne narzędzie przeznaczone do współpracy wielu użytkowników - Vive Sync. Dodatkowo zostanie zaprezentowana wizję przyszłości technologii VR i 5G.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: HTC, VR, MWC 2019
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dresdel
6 lipca 2019, 15:51
w każdym razie huawei jest znacznie lepszy [img]https://i.pinimg.com/236x/3e/46/08/3e4608722f102c844bb092547ae4dbf3.jpg[/img]
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto