A A A

HTC Vive Pro - kolejna generacja VR

9 stycznia 2018, 14:20
Tajwańska firma HTC zaprezentowała nową generację gogli VR Vive – wersję Vive Pro.
HTC Vive Pro - kolejna generacja VR

HTC Vive zadebiutował w kwietniu 2016 roku, zatem na odświeżenie tajwańskich gogli czekaliśmy długo. W modelu Vive Pro firma HTC zwiększyła rozdzielczość ekranu zamontowanego w goglach do 2880 na 1600 pikseli (1400 na 1600 na oko, 615 ppi). Możemy zatem mówić o ogólnym wzroście wynoszącym 78 proc. w stosunku do poprzedniego modelu (2160 na 1200 pikseli, 1080 na 1200 pikseli na oko). Zasada w przypadku gogli VR jest prosta - im wyższa rozdzielczość, tym lepszy efekt wirtualnego świata na ekranie, a raczej przed oczami osoby korzystającej z gogli.

Wraz rozdzielczością, zmieniono mocowanie, zmniejszono wagę urządzenia i dodano specjalne słuchawki. Z przodu umieszczono dwie kamerki, do urządzenia wbudowano mikrofon.

Premiera? Jeszcze w tym kwartale - cena nie została podana.

W drugiej połowie roku powinien zadebiutować Vive Adaptor, moduł eliminujący potrzebę korzystania z kabli łączących komputer z goglami. Będzie on współpracował z poprzednią generacją HTC Vive. Cena nie została podana

 


PC Format
Tagi: HTC, VR, CES 2018
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto