A A A

HTC i kosmiczne gogle VR

20 lutego 2020, 14:35
Koncern proponuje kilka modeli Vive Cosmos oraz abonament z grami i aplikacjami VR.
HTC i kosmiczne gogle VR

Nowe modułowe zestawy VR z linii HTC Vive Cosmos pojawią się w sprzedaży w trzech odsłonach. Znajdziemy tu i tańsze, i droższe wersje. Podstawowym modelem będzie zestaw HTC Vive Cosmos Play z czterema kamerami do śledzenia otoczenia bez konieczności montażu czujek w pomieszczeniu. Obudowa pozbawiona jest słuchawek, jednak zestaw powinien zawierać kontrolery. Model Cosmos Play będzie można później ulepszyć do Vive Cosmos lub Cosmos Elite.

Droższe zestawy, czyli Vive Cosmos XR i Cosmos Elite, będą wyposażone w taki sam ekran co podstawka: LCD o rozdzielczości 2800x1700 px i i odświeżaniu 90 Hz ze 110-stopniowym polem widzenia. Aktualizacje gogli będą polegały na wymianie przedniego panelu, tzw. faceplate, wraz z dodawaniem zewnętrznych stacji bazowych.

W zestawie Cosmos Elite znajdziemy wbudowane słuchawki oraz satelitki i kontrolery. W przypadku Cosmos XR możliwe będzie korzystanie zarówno z wirtualnej, jak i mieszanej rzeczywistości. Przednia płytka gogli wyposażona będzie w dwie dodatkowe kamerki przechwytujące obraz świata zewnętrznego.

Ceny:

 

  • HTC Vive Cosmos Play: 2499 zł (faceplate z dwoma kamerami i trackingiem wewnętrznym, kontrolery Cosmos).
  • HTC Vive Cosmos XR: 3699 zł (faceplate z sześcioma kamerami i trackingiem inside-out wewnętrznym, kontrolery Cosmos).
  • HTV Vive Cosmos Elite: 4299 zł (faceplate z czterema kamerami, dwoma stacjami bazowymi, trackingiem outside-in zewnętrznym, kotrolery Vive).

Ponadto plany HTC obejmują promocję abonamentu Vive z grami i aplikacjami w wirtualnej rzeczywistości Viveport.

fot. HTC


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto