A A A

HTC i kosmiczne gogle VR

20 lutego 2020, 14:35
Koncern proponuje kilka modeli Vive Cosmos oraz abonament z grami i aplikacjami VR.
HTC i kosmiczne gogle VR

Nowe modułowe zestawy VR z linii HTC Vive Cosmos pojawią się w sprzedaży w trzech odsłonach. Znajdziemy tu i tańsze, i droższe wersje. Podstawowym modelem będzie zestaw HTC Vive Cosmos Play z czterema kamerami do śledzenia otoczenia bez konieczności montażu czujek w pomieszczeniu. Obudowa pozbawiona jest słuchawek, jednak zestaw powinien zawierać kontrolery. Model Cosmos Play będzie można później ulepszyć do Vive Cosmos lub Cosmos Elite.

Droższe zestawy, czyli Vive Cosmos XR i Cosmos Elite, będą wyposażone w taki sam ekran co podstawka: LCD o rozdzielczości 2800x1700 px i i odświeżaniu 90 Hz ze 110-stopniowym polem widzenia. Aktualizacje gogli będą polegały na wymianie przedniego panelu, tzw. faceplate, wraz z dodawaniem zewnętrznych stacji bazowych.

W zestawie Cosmos Elite znajdziemy wbudowane słuchawki oraz satelitki i kontrolery. W przypadku Cosmos XR możliwe będzie korzystanie zarówno z wirtualnej, jak i mieszanej rzeczywistości. Przednia płytka gogli wyposażona będzie w dwie dodatkowe kamerki przechwytujące obraz świata zewnętrznego.

Ceny:

 

  • HTC Vive Cosmos Play: 2499 zł (faceplate z dwoma kamerami i trackingiem wewnętrznym, kontrolery Cosmos).
  • HTC Vive Cosmos XR: 3699 zł (faceplate z sześcioma kamerami i trackingiem inside-out wewnętrznym, kontrolery Cosmos).
  • HTV Vive Cosmos Elite: 4299 zł (faceplate z czterema kamerami, dwoma stacjami bazowymi, trackingiem outside-in zewnętrznym, kotrolery Vive).

Ponadto plany HTC obejmują promocję abonamentu Vive z grami i aplikacjami w wirtualnej rzeczywistości Viveport.

fot. HTC


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto