A A A

HTC prezentuje zestaw VR podobny do narciarskich gogli

24 lutego 2020, 15:00
Oryginalne okulary Virtual Reality opracowywane przez HTC będą bardziej przypominać narciarskie gogle niż typowy sprzęt VR.
HTC prezentuje zestaw VR podobny do narciarskich gogli

Zestaw VR pod roboczą nazwą Project Proton ma dwie wersje. Pierwsza to konstrukcja typu „wszystko w jednym". Wyświetlacz znajduje się z przodu, a jednostka przetwarzająca z tyłu urządzenia. Zaletą tej konstrukcji jest to, że ciężar całości jest równomiernie rozłożony na całej głowie w odróżnieniu od sprzętu, w którym wszystko umieszczone jest w przedniej części okularów.

Druga wersja będzie wymagała od użytkownika dołączenia własnego modułu przetwarzania (czyli smartfona lub komputera). Wpłynie to na zmniejszenie wagi i powinno być bardziej wygodne w użyciu. Jak wynika jednak z opublikowanego przez HTC zdjęcia, ta wersja urządzenia może potrzebować podłączenia za pomocą kabla.

Zestawy są jeszcze w fazie projektowania, więc nie wiadomo, jak będą rzeczywiście wyglądać w fazie końcowej.

fot. HTC

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto