A A A

HTC sprzedaje się najgorzej od 6 lat

7 maja 2015, 12:00
Jak donosi serwis Slashgear – firma HTC zaliczyła dramatycznie słaby kwiecień w kwestii sprzedaży.
HTC sprzedaje się najgorzej od 6 lat

W ubiegłym miesiącu firma HTC odnotowała 439 mln dol. przychodu, co nie wygląda dobrze w porównaniu do 719 mln za ten sam okres, ale w roku ubiegłym kiedy do sprzedaży wszedł One M8. Mało tego, ponieważ nawet marzec 2015 był dla tajwańskiej spółki zdecydowanie lepszy - z przychodem w wysokości 652 mln.

Co mogło się stać w tak krótkim czasie? Firma zaprezentowała nowy flagowy smartfon One M9 - uważają analitycy. Urządzenie to nie przekonało do siebie konsumentów. Ponoć swoją rolę odegrały w tym również plotki o przegrzewającym się układzie SoC - Snapdragonie 810. Coś musi być na rzeczy, ponieważ z najmocniejszego chipsetu Qualcomma zrezygnował Samsung (decydując się na własne rozwiązanie) oraz LG, które postawiło na nieco słabszego i sześciordzeniowego Snapdragona 808.

Nie bez znaczenia pozostaje moim zdaniem fakt, że swoje trzy grosze dorzucił do tego wspomniany Samsung, a dokładnie jego dwie znakomite i bardzo ciepło przyjęte nowości - Galaxy S6 oraz S6 Edge. Być może konsumenci woleli sięgnąć po jeden z tych produktów, zamiast tylko odświeżonego względem poprzednika modelu One M9.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
polemowski
polemowski
8 maja 2015, 16:33
Niestety ostatnio również musiałem przesiąść się z HTC na inną firmę ... upatrzony model ciągle nie był dostępny u sprzedawców .... ręce opadały. Pojawiał się na kilka godzin u operatora i znikał.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto