A A A

Hakerski konkurs - stacjonarne przeglądarki poległy

20 marca 2009, 10:39
Charlie Miller zwyciężył w hakerskim konkursie PWN2OWN 2009 Contest, łamiąc w kilka sekund zabezpieczenia przeglądarki Apple Safari (działającej na w pełni załatanym systemie Mac OS X zainstalowanym na MacBooku). Zgarnął 10 000 dolarów nagrody.
Hakerski konkurs - stacjonarne przeglądarki poległy

– To zajęło kilka sekund, oni kliknęli link, a ja przejąłem kontrolę nad całym komputerem – powiedział Miller po zakończeniu swojego pokazu. Oprócz nagrody pieniężnej otrzymał dodatkowo MacBook, nad którym przejął kontrolę podczas prezentacji. Warto dodać, że to drugie z rzędu zwycięstwo Millera – rok temu podczas konkursu także wygrał, zmagając się z ówczesnym wydaniem przeglądarki Apple'a. Szczegółowe informacje odnośnie exploita użytego przez Millera nie zostały ujawnione i nie zostaną, dopóki Apple nie przygotuje poprawki łatającej przeglądarkę Safari.

Szybkość pokonania Safari nie oznacza jednak szczególnej słabości tej przeglądarki. Inny zawodnik o pseudonimie Nils (chciał pozostać anonimowy) uporał się z przeglądarką Internet Explorer 8 działającą w systemie Windows 7 beta w niewiele dłuższym czasie, a oprócz tego pokonał zabezpieczenia Firefoksa i Safari. Również exploity Nilsa są utajnione do czasu opublikowania stosownych łat przez producentów oprogramowania.

Dotychczasowe zabezpieczenia przeglądarek zostały złamane już podczas pierwszego dnia konkursu. Jak dotąd jedynie Google Chrome oparł się atakom hakerów.

Źródło: OS News


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto