A A A

Hakerzy wystawili na sprzedaż 40 mln profili z serwisu Wishbone

22 maja 2020, 13:10
Doszło do kolejnego poważnego naruszenia prywatności danych.
Hakerzy wystawili na sprzedaż 40 mln profili z serwisu Wishbone

Zagrożone są dane dotyczące 40 mln użytkowników Wishbone.

Wishbone to dość popularny serwis służący do przeprowadzania ankiet społecznościowych. Umożliwiają one np. porównywanie ze sobą różnych przedmiotów i udzielanie odpowiedzi na pytania w stylu „które buty są ładniejsze?”.

 

Niska cena

Za sprzedaż danych 40 mln profili w serwisie hakerzy chcą 8 tys. dolarów, wymienne na 0,85 bitcoina. W plikach znajdują się nazwy użytkowników, ich adresy e-mail, numery telefonów, adresy domowe, a nawet hasła. W przypadku niektórych profili na sprzedaż trafiły też wszystkie załadowane zdjęcia profilowe użytkowników.

 

Słabo zakodowane hasła

Co prawda hasła są w postaci zakodowanej, jednak ich złamanie nie musi być trudne. Format ich zapisu sprawia, że nie trzeba wielkiej wiedzy technologicznej, by obejść zabezpieczenie.

Trudno jeszcze powiedzieć, co wyniknie z wycieku. Rzecznik stojącej za aplikacją firmy Mammoth Media zapewnił, że firma bada szczegóły zdarzenia i pracuje nad poprawą zabezpieczeń.

fot. KK


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto