A A A

Hama MHL - adapter do smartfonów

13 września 2011, 09:22
Hama MHL - adapter do smartfonów

Na tegorocznych targach IFA 2011, firma Hama zaprezentowała kompaktowy adapter MHL.

Przesyłanie danych odbywa się za pośrednictwem złącza micro-USB, które - dzięki możliwości ładowania baterii w czasie emisji sygnału wideo – zyskał przewagę nad portem mini HDMI. Sygnał Full HD (1080p) przekazywany jest do telewizora bez żadnych strat. Co ważne, w trakcie transmisji nasz telefon może czerpać energię z odbiornika. Dzięki temu nie ma najmniejszej obawy o rozładowanie akumulatora.

Niemieckie urządzenie jest bardzo małe – jego wymiary wynoszą: 5 x 4.5 x 1.5 cm. W zestawie znajduje się kabel HDMI. Technologię MHL zaimplementował między innymi Samsung w modelu Galaxy S2. Jednak produkt Hama może współpracować ze wszystkim urządzeniami obsługującymi MHL, niezależnie od ich marki.

Hama Polska nie podała terminu wprowadzenia produktu na polski rynek.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto