A A A

Hama MHL - adapter do smartfonów

13 września 2011, 09:22
Hama MHL - adapter do smartfonów

Na tegorocznych targach IFA 2011, firma Hama zaprezentowała kompaktowy adapter MHL.

Przesyłanie danych odbywa się za pośrednictwem złącza micro-USB, które - dzięki możliwości ładowania baterii w czasie emisji sygnału wideo – zyskał przewagę nad portem mini HDMI. Sygnał Full HD (1080p) przekazywany jest do telewizora bez żadnych strat. Co ważne, w trakcie transmisji nasz telefon może czerpać energię z odbiornika. Dzięki temu nie ma najmniejszej obawy o rozładowanie akumulatora.

Niemieckie urządzenie jest bardzo małe – jego wymiary wynoszą: 5 x 4.5 x 1.5 cm. W zestawie znajduje się kabel HDMI. Technologię MHL zaimplementował między innymi Samsung w modelu Galaxy S2. Jednak produkt Hama może współpracować ze wszystkim urządzeniami obsługującymi MHL, niezależnie od ich marki.

Hama Polska nie podała terminu wprowadzenia produktu na polski rynek.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto