A A A

Handlowanie domenami tylko dla wybranych

9 września 2009, 11:29
Handlowanie domenami tylko dla wybranych

Osoby, które zarejestrowały domeny w NetArt mają możliwość publikowania ofert chęci kupna, bądź sprzedaży domen od innych użytkowników na Giełdzie Domen.

Swoją ofertę może przedstawić każdy, kto posiada domenę zarejestrowaną w Nazwa.pl, a publikacja jest darmowa. Trzeba jednak pamiętać o 10 proc. prowizji od sumy sprzedaży, oraz o fakcie, iż minimalna cena wystawionej oferty to 100 zł.

NetArt zapewnia że użytkownicy, którzy posiadają domeny zarejestrowane u innego rejestratora, muszą najpierw przetransferować je do NetArt i wówczas mogą wystawić na Giełdzie Domen. Z tego wynika, że pozostanie im wciąż korzystanie z Allegro.pl lub Aftermarket.pl w razie sprzedaży domeny. Wydaje się, że NetArt ma na tyle mocną pozycję na rynku rejestratorów, że mógłby stworzyć realną konkurencję na rynku domainingu. Zamiast tego stosuje i wdraża korporacyjną politykę, która opiera się na sloganie "nic o nas, bez nas".

Według najnowszych danych w 2008 roku wtórny rynek domen w Polsce wart był ponad 1,5 mln zł.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto