A A A

Harman Kardon AVR 161

7 grudnia 2013, 10:00
Harman Kardon AVR 161

Harman Kardon zaprezentował 5.1 kanałowy amplituner o mocy 5 x 85W, z 5 wejściami HDMI, który waży zaledwie 4,6 kg.

AVR 161 oferuje wysokiej jakości moc i wszechstronność zastosowań przy równoczesnym znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji i ograniczeniu obciążeń dla środowiska. Moc zapewnia pięć końcówek, z których każda wyciąga 85 wat, zasilając system dźwiękiem w paśmie 10Hz – 130kHz. Odchudzenie odbiornika to między innymi zasługa wykorzystania cyfrowego systemu zasilania, bez tradycyjnych, ciężkich transformatorów. W efekcie urządzenie jest wizualnie mniejsze i lżejsze od innych tego typu, dostępnych na rynku.

Wszechstronność zastosowań AVR 161 odbija się w uniwersalności możliwych połączeń. Odbiornik może pobierać sygnał audio z każdego przenośnego źródła dźwięku: z urządzeń Apple, jak komputery, iPady, iPhone’y i iPody Touch – przez umieszczony na przednim panelu port USB, i to bez potrzeby używania adapterów; z tabletów, smartfonów czy laptopów, łączących się bezprzewodowo przez Bluetooth – za pomocą własnej technologii TrueStream Harmana, która zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z odsłuchu przez Bluetooth bez względu na rodzaj używanej aplikacji lub urządzenia źródłowego. AVR 161 współpracuje też z DLNA 1.5, co daje ogromne możliwości przekazywania zasobów w ramach sieci domowej.

Doskonale sprawdza się automatyczny system kalibracji, który pozwala bez trudu zbudować w pomieszczeniu optymalną scenę muzyczną. HARMAN EzSet/EQ III, przy pomocy dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, ustawi poziomy głośności, opóźnienia sygnału poszczególnych głośników, a equalizaer, zoptymalizuje odbiór dla konkretnego systemu głośników i warunków panujących w pomieszczeniu. Dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio zapewniają wierny dźwięk, dorównujący jakością cyfrowemu obrazowi wideo z formatów Blu-ray Disc. Każde z pięciu wejść HDMI (jedno z nich z MHL) dostarcza jednym przewodem zarówno dźwięk, bezstratny dzięki konwersji formatów, jak i cyfrowe wideo HD o rozdzielczości do 1080p. Natomiast dzięki Mobile High-Definition Link (MHL) można wykorzystywać wysokiej jakości treść audio i wideo z kamery, telefonu, tabletu lub Roku Streaming. O radiu AM/FM można by nie wspominać, bo to dziś standard, ale AVR 161 odbiera też radio internetowe – dzięki vTunerowi mamy zawsze pod ręką zasoby globalnej sieci radiowej.

Nad tą mnogością funkcji i możliwości bez trudu zapanujemy z wydatną pomocą pilota na podczerwień. Ów łatwy do zaprogramowania pilot można przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń. Dzięki darmowym aplikacjom, które można ściągnąć z sieci, zdalne sterowanie systemem jest też możliwe ze smartfonu i tabletu pracującego w systemie iOS lub Android. Nie będzie też problemu z wysokimi rachunkami za prąd – urządzenie zużywa maksymalnie 450W energii.

HK AVR 161 – Cena 1999 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAutoMapa wprowadza CB Radio
25 kwietnia 2019
Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto