A A A

Harman Kardon AVR 161

7 grudnia 2013, 10:00
Harman Kardon AVR 161

Harman Kardon zaprezentował 5.1 kanałowy amplituner o mocy 5 x 85W, z 5 wejściami HDMI, który waży zaledwie 4,6 kg.

AVR 161 oferuje wysokiej jakości moc i wszechstronność zastosowań przy równoczesnym znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji i ograniczeniu obciążeń dla środowiska. Moc zapewnia pięć końcówek, z których każda wyciąga 85 wat, zasilając system dźwiękiem w paśmie 10Hz – 130kHz. Odchudzenie odbiornika to między innymi zasługa wykorzystania cyfrowego systemu zasilania, bez tradycyjnych, ciężkich transformatorów. W efekcie urządzenie jest wizualnie mniejsze i lżejsze od innych tego typu, dostępnych na rynku.

Wszechstronność zastosowań AVR 161 odbija się w uniwersalności możliwych połączeń. Odbiornik może pobierać sygnał audio z każdego przenośnego źródła dźwięku: z urządzeń Apple, jak komputery, iPady, iPhone’y i iPody Touch – przez umieszczony na przednim panelu port USB, i to bez potrzeby używania adapterów; z tabletów, smartfonów czy laptopów, łączących się bezprzewodowo przez Bluetooth – za pomocą własnej technologii TrueStream Harmana, która zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z odsłuchu przez Bluetooth bez względu na rodzaj używanej aplikacji lub urządzenia źródłowego. AVR 161 współpracuje też z DLNA 1.5, co daje ogromne możliwości przekazywania zasobów w ramach sieci domowej.

Doskonale sprawdza się automatyczny system kalibracji, który pozwala bez trudu zbudować w pomieszczeniu optymalną scenę muzyczną. HARMAN EzSet/EQ III, przy pomocy dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, ustawi poziomy głośności, opóźnienia sygnału poszczególnych głośników, a equalizaer, zoptymalizuje odbiór dla konkretnego systemu głośników i warunków panujących w pomieszczeniu. Dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio zapewniają wierny dźwięk, dorównujący jakością cyfrowemu obrazowi wideo z formatów Blu-ray Disc. Każde z pięciu wejść HDMI (jedno z nich z MHL) dostarcza jednym przewodem zarówno dźwięk, bezstratny dzięki konwersji formatów, jak i cyfrowe wideo HD o rozdzielczości do 1080p. Natomiast dzięki Mobile High-Definition Link (MHL) można wykorzystywać wysokiej jakości treść audio i wideo z kamery, telefonu, tabletu lub Roku Streaming. O radiu AM/FM można by nie wspominać, bo to dziś standard, ale AVR 161 odbiera też radio internetowe – dzięki vTunerowi mamy zawsze pod ręką zasoby globalnej sieci radiowej.

Nad tą mnogością funkcji i możliwości bez trudu zapanujemy z wydatną pomocą pilota na podczerwień. Ów łatwy do zaprogramowania pilot można przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń. Dzięki darmowym aplikacjom, które można ściągnąć z sieci, zdalne sterowanie systemem jest też możliwe ze smartfonu i tabletu pracującego w systemie iOS lub Android. Nie będzie też problemu z wysokimi rachunkami za prąd – urządzenie zużywa maksymalnie 450W energii.

HK AVR 161 – Cena 1999 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto