A A A

Harman Kardon ma nowego właściciela

14 listopada 2016, 16:00
Nawet jeśli nie znasz sprzętu Harman Kardon, to na pewno zetknąłeś się ze sprzętem AKG, JBL czy firmowanymi ostatnio przez JBL sportowymi słuchawkami Yurbuds. Otóż wszystkie te marki i produkty nie należą już do Harmana, lecz do Samsunga.
Harman Kardon ma nowego właściciela

Samsung właśnie poinformował o przejęciu akcji Harmana za łączną kwotę 8 mld dolarów. Jednak firmie nie chodzi o znany większości osób sprzęt konsumencki, lecz dostęp do nowoczesnych rozwiązań car audio, a w zasadzie tzw. "connected car". Są to systemy łączności i bezpieczeństwa, które - w połączeniu z innymi stosowanymi w samochodach rozwiązaniami audio - generują 65 procent przychodów Harmana (ponad 4,5 mld dolarów rocznie).

Nic dziwnego, skoro firma współpracuje z największymi producentami, jak BMW, Jeep, Mercedes-Benz, Mini, Subaru czy Volvo. Kupując Harmana, Samsung automatycznie wchodzi na ten gigantyczny rynek.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto