A A A

Hasbro pozywa Asusa

23 grudnia 2011, 09:52
Hasbro pozywa Asusa

Hasbro – znany producent zabawek, a przy tym właściciel praw autorskich do Transformersów pozywa markę Asus za nazwanie swojego nowego tabletu – Transformer Prime.

Tablet Asus Eee Pad Transformer będzie miał Polską premierę 28 grudnia tego roku. Nie wiadomo jednak czy urządzenie niebawem nie będzie musiało zmienić nazwy. Zdaniem producenta zabawek, firmy Hasbro, nazwa tabletu od Asusa jest za bardzo podobna do nazwy najbardziej rozpoznawalnej postaci spod szyldu Transformers – Optimusa Prime’a. Jak twierdzi Hasbro, nazwa w za dużym stopniu nawiązuję do głównej postaci ze znanej serii zabawek i służy jedynie żerowaniu na wyrobionej marce.

Na obecną chwilę nie wiadomo czy Asus będzie zmuszony do zmiany nazwy swojego nowego tabletu. Cała sprawa zakończy się w sądzie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto