A A A

Hashtagi pod nadzorem

6 września 2019, 11:10
Instagram pracuje nad zmianami w systemie raportowania treści niezgodnych z regulaminem.
Hashtagi pod nadzorem

Śledzenie wypowiedzi publikowanych przez użytkowników na platformach społecznościowych zyskuje na znaczeniu. Liczba obraźliwych i niedopuszczalnych postów oraz komentarzy jest obecnie najwyższa w historii. Dlatego powstaje coraz więcej narzędzi do zgłaszania nieodpowiednich treści.

Instagram to jedna z platform społecznościowych, która – szczególnie w ostatnim czasie – kładzie coraz większy nacisk na usuwanie na bieżąco szkodliwych postów. Technologiczna blogerka Jane Manchun Wong po raz kolejny odkryła zmiany w kodzie popularnej aplikacji mobilnej do udostępniania zdjęć. W swoim poście na Twitterze napisała niedawno, że Instagram pracuje nad nowym systemem raportowania hashtagów zagrażających bezpieczeństwu użytkowników.

Niedługo, kiedy klikniemy w hashtag, który nam z jakichś powodów „podpadł”, wyświetlą się dodatkowe opcje. Instagram umożliwi zgłoszenie problemu na przykład w związku z podejrzeniem szerzenia pornografii lub mowy nienawiści. Jane Wong zaprezentowała działanie nowego systemu na przykładzie hashtaga #pineapplepizza. Jak widać na załączonym skrinie, istnieje wiele możliwości zgłoszenia problemu z pizzą z ananasem.

Głównym celem wprowadzanych na Instagramie zmian jest ujednolicenie systemu raportowania różnego typu treści – od komentarzy, przez posty, po hashtagi właśnie, które użytkownicy platformy często wykorzystują do kreowania swojej marki. Funkcja zgłaszania hashtagów, podobnie jak ukrywania lajków, jest jeszcze w fazie testów. Na razie nie podano informacji o planowanym terminie wprowadzenia zmian do aplikacji.

fot. Jane Manchun Wong @wongmjane (Twitter)

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto