A A A

Hashtagi pod nadzorem

6 września 2019, 11:10
Instagram pracuje nad zmianami w systemie raportowania treści niezgodnych z regulaminem.
Hashtagi pod nadzorem

Śledzenie wypowiedzi publikowanych przez użytkowników na platformach społecznościowych zyskuje na znaczeniu. Liczba obraźliwych i niedopuszczalnych postów oraz komentarzy jest obecnie najwyższa w historii. Dlatego powstaje coraz więcej narzędzi do zgłaszania nieodpowiednich treści.

Instagram to jedna z platform społecznościowych, która – szczególnie w ostatnim czasie – kładzie coraz większy nacisk na usuwanie na bieżąco szkodliwych postów. Technologiczna blogerka Jane Manchun Wong po raz kolejny odkryła zmiany w kodzie popularnej aplikacji mobilnej do udostępniania zdjęć. W swoim poście na Twitterze napisała niedawno, że Instagram pracuje nad nowym systemem raportowania hashtagów zagrażających bezpieczeństwu użytkowników.

Niedługo, kiedy klikniemy w hashtag, który nam z jakichś powodów „podpadł”, wyświetlą się dodatkowe opcje. Instagram umożliwi zgłoszenie problemu na przykład w związku z podejrzeniem szerzenia pornografii lub mowy nienawiści. Jane Wong zaprezentowała działanie nowego systemu na przykładzie hashtaga #pineapplepizza. Jak widać na załączonym skrinie, istnieje wiele możliwości zgłoszenia problemu z pizzą z ananasem.

Głównym celem wprowadzanych na Instagramie zmian jest ujednolicenie systemu raportowania różnego typu treści – od komentarzy, przez posty, po hashtagi właśnie, które użytkownicy platformy często wykorzystują do kreowania swojej marki. Funkcja zgłaszania hashtagów, podobnie jak ukrywania lajków, jest jeszcze w fazie testów. Na razie nie podano informacji o planowanym terminie wprowadzenia zmian do aplikacji.

fot. Jane Manchun Wong @wongmjane (Twitter)

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Microsoft: promocja dla piratów
7 grudnia 2021
Koncern z Redmond proponuje nawet 50 proc. rabatu na subskrypcję pakietu Microsoft 365 osobom, które zrezygnują z używania nielegalnych wersji...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto