A A A

„Hazard wirtualnymi przedmiotami” może mieć poważne konsekwencje

30 lipca 2018, 07:15
Śledząc poczynania młodych graczy, Parent Zone ujawnia nowy trend internetowy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii: hazard na skórze.
„Hazard wirtualnymi przedmiotami” może mieć poważne konsekwencje

Gry w skin gambling ("skin" - określenie na dodatkowy strój zmieniający wygląd bohatera gry) to praktyka polegająca na obstawianiu wyników meczów zawodowych za pomocą nie pieniędzy, ale raczej wirtualnych towarów w grach (takich jak skórki awatara, kosmetyki i inne dodatki w grze).

"Skórki" mają różną wartość i można je wykorzystać do wygrania lub utraty prawdziwych pieniędzy, w zależności od zakładu na stronach internetowych, które "akceptują" je jako walutę. Pewien 13-letni chłopiec powiedział w Strefie Rodzica, jak handlował, aby zarobić 2 000 funtów skórek, ale tylko po to, by większość z nich przetargować podczas gier hazardowych.

Zjawisko to zyskuje na popularności w ciągu ostatnich dwóch lat. Badania pokazują, że z 90% spośród 13-18-latków w Wielkiej Brytanii, którzy grają w gry online, 30% słyszało o hazardzie skórkami. Spośród wszystkich dzieci, które słyszały o hazardzie na skórę, 36% targowało się nimi.

Ankieta dla rodziców pokazuje, że 10% dzieci w Wielkiej Brytanii w wieku 13-18 lat twierdzi, że w niektórych formach targują się skórkami. Ten odsetek wynosi około 448,744 dzieci w samej Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie "witryny w stylu kasyna zyskały na popularności do tego stopnia, że jeden z ekspertów branżowych przewidział, że całkowita wartość skórek w 2018 r. przekroczy 10 miliardów funtów" ujawnia ten sam raport.

"Technologia jest niesamowicie postępowa i szczególnie dotyka dzieci, które bardzo szybko chłoną wszelkie nowości oferowane przez świat cyfrowy. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się Kontrola rodzicielska, jedna z opcji antywirusów, gdzie rodzic może zablokować groźne dla dziecka witryny, chroniąc go przed niebezpieczeństwami, które czekają na dzieci w sieci" komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.

Ponieważ żadna z platform uczestniczących w procesie hazardowym nie narusza obowiązujących przepisów, rodzice muszą w tej chwili przejąć pełną odpowiedzialność. Jak sugeruje Strefa Rodzica, pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie niebezpieczeństw: gdzie i na co wydają pieniądze nasze dzieci, do jakich stron internetowych mają dostęp (46% dzieci twierdzi, że może ominąć narzędzia do weryfikacji wieku w witrynach, gdzie wymagane jest ukończenie 18 lat) rozpoznać niepokojące znaki ostrzegawcze i pomóc dzieciom zrozumieć różnicę między grami i hazardem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Opaska Hykker SmartyFit 3 w Biedronce
22 września 2018
Mierzy kroki, monitoruje sen, liczy spalone kalorie - w najbliższy poniedziałek 24 września do oferty Biedronki trafi nowa generacja...


Nowa GroPro HERO7 Black już na rynku
21 września 2018
Firma GoPro zaprezentowała nową wersję flagowej kamery HERO7 Black, Urządzenie posiada wbudowaną wewnętrzną stabilizację obrazu.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto