A A A

Helikopter sterowany iPhonem już w Polsce

30 grudnia 2011, 11:10
Helikopter sterowany iPhonem już w Polsce

Zdalnie sterowany helikopter Griffin HELO TC dla użytkowników smartfonów Apple, pojawił się w internetowym sklepie Komputronik.pl. Nowoczesna zabawka obsługiwana jest za pomocą darmowej aplikacji dostępnej w App Store. Dzięki temu helikopterem można sterować korzystając z każdego iPhone’a.

Specjalny program umożliwia nie tylko sterowanie helikopterem, ale także zapamiętywanie, a następnie dokładne odtwarzanie jednej z trzech dowolnych tras lotu. Griffin HELO TC to prosty i niekonwencjonalny sposób na nudę w domu i biurze. Użytkownik może po prostu latać, ale także stawiać sobie nowe cele, między innymi pokonywać coraz trudniejsze trasy i wymyślać ciekawe zadania do wykonania. Rywalizacja z rodziną lub kolegami z biura może być iście pasjonująca.

Helikopter jest bardzo lekki i niemal bezgłośny. Dzięki temu nie ma obawy o zniszczenie mebli, ścian czy zrobienie komuś krzywdy. Żeby poprawnie kierować maszyną, należy – poza ściągnięciem aplikacji HELO TC – nałożyć na smartfona nadajnik zdalnego sterowania na podczerwień (Flight Deck). Nadajnik połączony jest z iPhonem za pośrednictwem gniazda słuchawkowego. W ten sposób można między innymi korzystać z funkcji bezpiecznego i szybkiego autolądowania. Nadajnik zasilany jest przy pomocy czterech małych baterii AAA, zaś helikopter czerpie energię z komputera za pośrednictwem kabla USB (wystarcza na około 10-15 minut lotu).

Griffin HELO TC przeznaczony jest jedynie do użytku domowego. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta, a jego cena w internetowym sklepie Komputronik.pl wynosi 249 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto