A A A

HiMedia Q3 Quad - minikomputer 4K z systemem Android

17 listopada 2014, 13:10
Od listopada br. na polskim rynku dostępne są najnowsze minikomputery HiMedia Q3 Quad z systemem Android. Urządzenia do sprzedaży wprowadziła firma C4i.
HiMedia Q3 Quad - minikomputer 4K z systemem Android

Debiutujące pod koniec 2013 roku minikomputery HiMedia Q5II oraz Q10II zostały wówczas uznane za jedne z najlepszych odtwarzaczy z systemem Android. Jako jedyne umożliwiały odtwarzanie filmów 3D, w tym również obrazów płyt 3D BD-ISO. Po sukcesie tych udanych dwurdzeniowych odtwarzaczy przyszła kolej na najnowsze, tym razem czterordzeniowe urządzenie - HiMedia Q3 Quad. Minikomputer przypomina wyglądem klasyczny odtwarzacz sieciowy HiMedia HD900A, zachowuje wszystkie zalety modelu Q5 II, ale dzięki nowemu, wydajnemu procesorowi HiSilicon 3798M, w pełni obsługuje rozdzielczość 4K - dekoduje filmy 4K w formacie H.265 i udostępnia obraz w pełnej rozdzielczości przez wyjście HDMI.

Kodek H.265 (znany również jako HEVC - High Efficiency Video Codec) jest nowym, wydajnym, ale również bardzo wymagającym systemem kodowania wideo, stworzonym z myślą o obrazie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K. Wideo zapisane w H.265 zajmuje nawet o połowę mniej miejsca niż zapisane w stanowiącym dotychczasowy standard H.264 (MPEG-4 AVC). H.265 to format przyszłości, a HiMedia Q3 Quad obsługuje go już dziś.

HiMedia Q3 Quad posiada 1 GB szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 8 GB wewnętrznej pamięci flash. Z siecią łączy się przewodowo przez port Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi. Dwa porty USB 2.0 oraz jeden USB 3.0 umożliwiają podłączenie zewnętrznego nośnika USB oraz urządzeń peryferyjnych. Pamięć można także rozbudować umieszczając w czytniku kartę SD lub MMC. Oprócz wyjścia HDMI, urządzenie posiada także analogowe wyjście wideo (kompozytowe) do połączeń ze starszymi modelami telewizorów, a także dodatkowe wyjścia audio: analogowe stereo na złączach RCA oraz cyfrowe optyczne S/PDIF.

HiMedia Q3 Quad obsługuje XBMC/Kodi - wielofunkcyjne domowe centrum rozrywki, pozwalające na odtwarzanie filmów, muzyki oraz zdjęć z zasobów lokalnych, z dysków sieciowych oraz ogromnej liczby darmowych kanałów internetowych. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne", w tym program TV, gry, ciekawe usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest także imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera - od wyglądu, po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki, z których już dziś można korzystać za pośrednictwem odtwarzacza z XBMC. Dostępne są m.in. wtyczki iplaTV, TVN Player, TVP VOD, MuchMovies, Icefilms i wiele innych z dostępem do najnowszych produkcji filmowych oraz możliwością przechwytywania w locie polskich napisów z serwisów z napisami. Unikatową cechą HiMedia Q3 Quad jest obsługa dźwięku DTS i DD passthrough 5.1 w aplikacji XBMC/Kodi.

Darmowe aplikacje HiControl oraz HiShare, które użytkownicy mogą zainstalować na swoich smartfonach lub tabletach, pozwalają na zdalne sterowanie odtwarzaczem (nawet bez potrzeby włączania telewizora) oraz strumieniowe odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć bezpośrednio na Q3 Quad, bez użycia kabli.

Do zestawu producent dołącza nowoczesny pilot na podczerwień z funkcją myszy i z programowalnymi przyciskami, kabel HDMI w wersji 1.4 oraz zasilacz.

W ofercie C4i urządzenia HiMedia Q3 Quad objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych. Cena detaliczna urządzenia wynosi 339,00 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto