A A A

Historyczna chwila dla internetu - pierwsza domena po arabsku!

10 maja 2010, 11:56
Historyczna chwila dla internetu - pierwsza domena po arabsku!

Pojawiły się pierwsze adresy WWW, które pisane są po...arabsku. Śmiało można powiedzieć, że to historyczne wydarzenie w dziejach internetu.

A wszystko to, dzięki decyzji ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów), która wydała pozytywną opinię, co do tworzenia domen zapisanych w alfabetach innych aniżeli łaciński. Owa decyzja dotyczyła Rosji, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Pierwszym serwisem, który posiada domenę zapisaną po arabsku jest strona Ministerstwa Komunikacji Egiptu - http://موقع.وزارة-الأتصالات.مصر/

Egipt już od dawna domagał się od ICANN pozwolenia na używanie języka arabskiego przy zapisywaniu domen. Teraz, egipskie instytucje i organizacje będą mogły zapisać nazwę swojej domeny po arabsku i dodać na końcu مصر. (masr – czyli Egipt).


Łukasz Piątek
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto