A A A

HoloLens 2 - nowa generacja komputera mixed reality

25 lutego 2019, 14:05
Po prawie trzech latach od swojego debiutu, Microsoft powrócił do koncepcji gogli HoloLens, sprzętu mającego oferować technologię mixed reality. Urządzenie zaprezentowano na targach MWC 2019.
HoloLens 2 - nowa generacja komputera mixed reality

Nowy HoloLens ma oferować lepszą jakość obrazu, większy komfort i od początku powstaje z myślą o wykorzystaniu przez zawodowców, a nie jako produkt dla masowego odbiorcy.

Microsoft w drugiej generacji podwoił pole widzenia, co oznacza, że po założeniu na oczy okularów obszar pokryty przez wirtualną siatkę jest znacznie większy niż poprzednio. A wspomniana „ostrość" obrazu? Microsoft mówi o rozdzielczości 2K na jedno oko. W urządzeniu znajdziemy procesor Snapdragon 850, soczewki holograficzne, Wi-Fi, USB-C i 5-kanałowe audio.

Za sprawą czujnika głębi, okulary umożliwiają bezpośrednią manipulację przedmiotami na ekranie. Chcemy coś wcisnąć? Wystarczy, że zachowamy się jak w podczas realnych interakcji z innymi obiektami.

Dodatkowo HoloLens 2 ma wbudowane czujniki śledzące wzrok, dzięki czemu sprzęt wie, gdzie patrzymy, wyświetlając w danej przestrzeni materiał rzeczywistości mieszanej. Użytkownik może zalogować się do systemu po zeskanowaniu siatkówki oka.

HoloLens 2 pojawi się na rynku w tym roku na kilku rynkach. Cena? Około 3500 dolarów


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sahem90pl
27 lutego 2019, 23:14
Ja nie mialem stycznosc z 1 wersja a juz 2 wydaja, niedorzecznosc
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto