A A A

HoloLens 2 - nowa generacja komputera mixed reality

25 lutego 2019, 14:05
Po prawie trzech latach od swojego debiutu, Microsoft powrócił do koncepcji gogli HoloLens, sprzętu mającego oferować technologię mixed reality. Urządzenie zaprezentowano na targach MWC 2019.
HoloLens 2 - nowa generacja komputera mixed reality

Nowy HoloLens ma oferować lepszą jakość obrazu, większy komfort i od początku powstaje z myślą o wykorzystaniu przez zawodowców, a nie jako produkt dla masowego odbiorcy.

Microsoft w drugiej generacji podwoił pole widzenia, co oznacza, że po założeniu na oczy okularów obszar pokryty przez wirtualną siatkę jest znacznie większy niż poprzednio. A wspomniana „ostrość" obrazu? Microsoft mówi o rozdzielczości 2K na jedno oko. W urządzeniu znajdziemy procesor Snapdragon 850, soczewki holograficzne, Wi-Fi, USB-C i 5-kanałowe audio.

Za sprawą czujnika głębi, okulary umożliwiają bezpośrednią manipulację przedmiotami na ekranie. Chcemy coś wcisnąć? Wystarczy, że zachowamy się jak w podczas realnych interakcji z innymi obiektami.

Dodatkowo HoloLens 2 ma wbudowane czujniki śledzące wzrok, dzięki czemu sprzęt wie, gdzie patrzymy, wyświetlając w danej przestrzeni materiał rzeczywistości mieszanej. Użytkownik może zalogować się do systemu po zeskanowaniu siatkówki oka.

HoloLens 2 pojawi się na rynku w tym roku na kilku rynkach. Cena? Około 3500 dolarów


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sahem90pl
27 lutego 2019, 23:14
Ja nie mialem stycznosc z 1 wersja a juz 2 wydaja, niedorzecznosc
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto