A A A

HoloLens oficjalnie trafi do Polski

2 listopada 2017, 14:10
oloLens, czyli pierwszy na świecie komputer holograficzny z systemem Windows 10, trafi na 29 nowych rynków w Europie. W tym do Polski.
HoloLens oficjalnie trafi do Polski

HoloLens nie przenosi nas do świata wirtualnego niczym Oculus Rift lub inne gogle VR. Nie są HUD-em wyświetlającym informacje czy powiadomienia z naszego smartfona ). Modyfikuje za to nasze otoczenie, nanosząc na otaczające obiekty trójwymiarowe projekcje. To nie wszystko, ponieważ użytkownik może wchodzić z nimi w interakcje przy pomocy gestów i poleceń głosowych. Jest to zatem połączenie wirtualnej rzeczywistości (zakładamy specjalne okulary) oraz rozszerzonej rzeczywistości (modele 3D i ich projekcja odbywa się w naszym pokoju). Ta technologia przypomina trochę pomysły znane z filmów science fiction, głównie kojarząc się z Holodeck z filmu Star Trek.

- Misją Microsoft jest pomagać ludziom i firmom na całym świecie w realizacji pełni ich potencjału tak, aby mogli osiągać coraz więcej - mówi Lorraine Bardeen, dyrektor generalna Microsoft HoloLens i Windows - Rzeczywistość mieszana jest tym, co pozwala dziś firmom oraz ich pracownikom osiągać rzeczy, które dotychczas były niemożliwe do zrealizowania. To dzięki niej praca stanie się łatwiejsza, a realizowanie zadań - szybsze, bezpieczne i bardziej efektywne. Rzeczywistość mieszana dostarcza również zupełnie nowych doświadczeń we współpracy między pracownikami, klientami oraz partnerami firm - dodaje Lorraine Bardeen.

Z możliwości, jakie oferuje rzeczywistość mieszana Microsoft HoloLens, będą mogli również skorzystać mieszkańcy: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Islandii, Włoch, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Turcji.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto