A A A

Home Office w Dolinie Krzemowej jeszcze przez rok

29 lipca 2020, 10:45
Giganci technologiczni zachęcają swoich pracowników do pracy zdalnej.
Home Office w Dolinie Krzemowej jeszcze przez rok

Biura pozostaną zamknięte.

Praca z domu staje się standardem w Dolinie Krzemowej. Przedsiębiorstwa wciąż obawiają się zagrożeń związanych z epidemią koronawirusa. Google jest jednak pierwszą dużą firmą z branży technologicznej, która zdecydowała się pozostawić biura zamknięte do połowy 2021 r. Prawie wszyscy pracownicy firm (200 tys. osób) będą pracowali zdalnie.

 

Dolina Krzemowa pracuje z domu

Do pracy na odległość zachęcają także inne firmy. Już w maju br. Facebook ogłosił, że chce udostępnić home office jak największej liczbie osób. Z pracy zdalnej mogą one skorzystać przynajmniej do końca tego roku. Podobnie jest w Amazonie. Twitter natomiast ogłosił, że jego pracownicy mogą pracować z domu bezterminowo. Biura tej firmy będą zamknięte co najmniej do września br.

Także Microsoft pozostawi home office przynajmniej do października br. Nie wiadomo jednak, czy koncern zdecyduje się na przedłużenie tego okresu, skoro jej dyrektor generalny Satya Nadella już w połowie maja br. ostrzegał przed negatywnymi skutkami pracy zdalnej.

fot. Bellahu123 – Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto