A A A

Huawei Mate 30 włącza 5 bieg

30 lipca 2019, 19:20
Wyścig o wprowadzenie na rynek nowego zintegrowanego układu scalonego telefonii 5G zaostrza się. Huawei zapowiedział, że w ciągu paru miesięcy taki układ opracuje, a Apple, że przejmie jeden z biznesów 5G Intela.
Huawei Mate 30 włącza 5 bieg

Oprócz układu Kirin 985 zastosowanego w telefonie Mate 30, firma Huawei poinformowała, że jest bliska wprowadzenia na rynek pierwszego układu 5G, który integruje procesor aplikacji (application processors) z procesorem pasma podstawowego (baseband radio processors). Jak na razie urządzania z technologią 5G wykorzystują dodatkowe procesory w rodzaju: Huawei Kirin 980 z modemem 5 G Balong 5000, Samsung Exynos 5100, Qualcomm Snapdragon 855 i X50. Według nieoficjalnych informacji zintegrowany układ scalony 5G może zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.

Apple, ze swej strony, również pracuje nad nowym układem obsługującym 5G i zapowiedział przejęcie części intelowskiego biznesu smartfonów, z 2200 wysokiej klasy specjalistami, patentami i prawami autorskimi, za sumę miliarda dolarów. Zbliżenie Apple'a do Intela jest spowodowane wojną sądową (50 przewodów sądowych) z Qualcommem.

fot. Pandaily


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto