A A A

Huawei Mate 30 włącza 5 bieg

30 lipca 2019, 19:20
Wyścig o wprowadzenie na rynek nowego zintegrowanego układu scalonego telefonii 5G zaostrza się. Huawei zapowiedział, że w ciągu paru miesięcy taki układ opracuje, a Apple, że przejmie jeden z biznesów 5G Intela.
Huawei Mate 30 włącza 5 bieg

Oprócz układu Kirin 985 zastosowanego w telefonie Mate 30, firma Huawei poinformowała, że jest bliska wprowadzenia na rynek pierwszego układu 5G, który integruje procesor aplikacji (application processors) z procesorem pasma podstawowego (baseband radio processors). Jak na razie urządzania z technologią 5G wykorzystują dodatkowe procesory w rodzaju: Huawei Kirin 980 z modemem 5 G Balong 5000, Samsung Exynos 5100, Qualcomm Snapdragon 855 i X50. Według nieoficjalnych informacji zintegrowany układ scalony 5G może zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.

Apple, ze swej strony, również pracuje nad nowym układem obsługującym 5G i zapowiedział przejęcie części intelowskiego biznesu smartfonów, z 2200 wysokiej klasy specjalistami, patentami i prawami autorskimi, za sumę miliarda dolarów. Zbliżenie Apple'a do Intela jest spowodowane wojną sądową (50 przewodów sądowych) z Qualcommem.

fot. Pandaily


Wiesław Buszman
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto