A A A

Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

19 marca 2019, 07:20
Huawei Mate X, składany smartfon marki, otrzymał pierwsze na świecie oznaczenie CE dla urządzenia obsługującego sieć 5G oraz stał się pierwszym telefonem obsługującym 5G z certyfikatem dopuszczenia na rynek Unii Europejskiej.
Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

Huawei Mate X to pierwszy składany smartfon marki. Wyposażony został w jeden ekran, który w zależności od pozycji, w której jest trzymany, zapewnia inną przekątną wyświetlacza. Sercem urządzenia jest pierwszy na świecie wielotrybowy chipset 7nm 5G Balong 5000 obsługujący pasma 2G, 3G, 4G i 5G. Balong 5000 jako pierwszy chipset osiągnął szczytową prędkość pobierania 4,6 Gbps w paśmie poniżej 6 GHz (pasmo niskiej częstotliwości w sieci 5G). Jest to także pierwszy na świecie chipset obsługujący jednocześnie pasma samodzielne i niesamodzielne (SA i NSA).

- Sieć 5G oraz urządzenia ją wykorzystujące są znacznie bardziej złożone od poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnych. Ocena smartfonów 5G to bezprecedensowe wyzwanie. Dzięki współpracy zespołów Huawei i TÜV Rheinland obie strony dokonały znaczącego przełomu w kluczowych technologiach certyfikujących. Huawei będzie nadal współpracować z TÜV Rheinland nad rozwojem technologii certyfikacji urządzeń komunikacyjnych, po to by wprowadzać na europejski rynek terminale 5G - powiedział Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w Huawei Consumer Business Group.

TÜV Rheinland był odpowiedzialny za cały proces certyfikacji CE Huawei Mate X. Certyfikacja jest niezbędnym wymogiem jakościowym Unii Europejskiej w zakresie importu i sprzedaży produktów. Jest to również identyfikacja niezbędna do wprowadzenia produktów na rynek europejski. Towary z certyfikacją CE spełniają szereg dyrektyw dotyczących takich obszarów jak transmisja bezprzewodowa, bezpieczeństwo, kompatybilność elektromagnetyczna, bezpieczeństwo konsumentów oraz wpływu na zdrowie i środowisko.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...Pierwsza w Europie komercyjna sieć 5G
23 kwietnia 2019
Ericsson i Swisscom uruchomili pierwszą komercyjną sieć 5G w Europie. Na obecną chwilę jest ona dostępna w 54 miastach w Szwajcarii.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto