A A A

Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

19 marca 2019, 07:20
Huawei Mate X, składany smartfon marki, otrzymał pierwsze na świecie oznaczenie CE dla urządzenia obsługującego sieć 5G oraz stał się pierwszym telefonem obsługującym 5G z certyfikatem dopuszczenia na rynek Unii Europejskiej.
Huawei Mate X z pierwszym na świecie certyfikatem dla smartfona 5G

Huawei Mate X to pierwszy składany smartfon marki. Wyposażony został w jeden ekran, który w zależności od pozycji, w której jest trzymany, zapewnia inną przekątną wyświetlacza. Sercem urządzenia jest pierwszy na świecie wielotrybowy chipset 7nm 5G Balong 5000 obsługujący pasma 2G, 3G, 4G i 5G. Balong 5000 jako pierwszy chipset osiągnął szczytową prędkość pobierania 4,6 Gbps w paśmie poniżej 6 GHz (pasmo niskiej częstotliwości w sieci 5G). Jest to także pierwszy na świecie chipset obsługujący jednocześnie pasma samodzielne i niesamodzielne (SA i NSA).

- Sieć 5G oraz urządzenia ją wykorzystujące są znacznie bardziej złożone od poprzednich generacji sieci telekomunikacyjnych. Ocena smartfonów 5G to bezprecedensowe wyzwanie. Dzięki współpracy zespołów Huawei i TÜV Rheinland obie strony dokonały znaczącego przełomu w kluczowych technologiach certyfikujących. Huawei będzie nadal współpracować z TÜV Rheinland nad rozwojem technologii certyfikacji urządzeń komunikacyjnych, po to by wprowadzać na europejski rynek terminale 5G - powiedział Bruce Lee, wiceprezes segmentu smartfonów w Huawei Consumer Business Group.

TÜV Rheinland był odpowiedzialny za cały proces certyfikacji CE Huawei Mate X. Certyfikacja jest niezbędnym wymogiem jakościowym Unii Europejskiej w zakresie importu i sprzedaży produktów. Jest to również identyfikacja niezbędna do wprowadzenia produktów na rynek europejski. Towary z certyfikacją CE spełniają szereg dyrektyw dotyczących takich obszarów jak transmisja bezprzewodowa, bezpieczeństwo, kompatybilność elektromagnetyczna, bezpieczeństwo konsumentów oraz wpływu na zdrowie i środowisko.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto