A A A

Huawei Wi-Fi WS5200 V2 – centrum domowej sieci

31 grudnia 2019, 09:35
Chiński producent elektroniki, kojarzony głównie ze smartfonami, niestrudzenie szturmuje również inne segmenty rynku. Gigant zaproponował ciekawy i dość tani router do użytku domowego.
Huawei Wi-Fi WS5200 V2 – centrum domowej sieci

Router Huawei Wi-Fi WS5200 V2 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Huawei Gigahome 800 MHz oraz pamięć RAM o pojemności 128 MB. Obsługuje pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz – w zależności od lokalizacji oraz możliwości urządzenia użytkownika łączy się, korzystając z najszybszej dostępnej częstotliwości. Pomaga w tym opracowany przez Huawei algorytm LDPC, który w razie potrzeby automatycznie dokonuje szybkiej korekty połączenia, utrzymując jego jakość na najwyższym możliwym w danej chwili poziomie. Producent deklaruje, że w porównaniu do poprzedniej generacji routerów korzystających z częstotliwości 5 GHz i 2,4 GHz wydajność Wi-Fi WS5200 V2 wzrosła odpowiednio o 25% i 60%.

Nie bez znaczenia jest również wygląd i prostota obsługi WS5200 V2. Urządzenie Huawei ma dość ascetyczną formę: obudowa to jednolita i stosunkowo niewielka bryła (205x120x36,8 mm) w kolorze białym, spłaszczona w przedniej części i unosząca się lekko z tyłu urządzenia. Dzięki temu na plecach znalazło się miejsce na podłączenie czterech płaskich prostokątnych w przekroju anten. Ich pozycję możemy wedle potrzeby zmienić, a nawet zupełnie je złożyć wzdłuż wierzchniej części routera, co pozwoli wstawić urządzenie w miejsce, gdzie nie zmieściłby się inny sprzęt tego typu.

Router wyposażono w trzy gigabitowe porty LAN i jeden port WAN, co ucieszy właścicieli szybkich łącz internetowych o przepustowości powyżej 100 Mbit. Sprzęt udostępnia opcje szyfrowania WPA-PSK i WPA2-PSK oraz uwierzytelniania PAP/CHAP. Mamy do dyspozycji również firewall, DMZ oraz zabezpieczenie przeciwko atakom DoS. Dzięki oprogramowaniu Huawei możemy w razie potrzeby wylogować w łatwy i szybki sposób nieautoryzowanych użytkowników.

Na komfort obsługi urządzenia na pewno wpływa również dostępność aplikacji dla urządzeń mobilnych. Dzięki Huawei Smart Home bez kłopotu skonfigurujemy router, wydzielając m.in. podnoszące bezpieczeństwo konta Wi-Fi dla gości, a także będziemy mogli zarządzać transmisją danych czy przeprowadzać diagnostykę domowej sieci. To świetne rozwiązanie do niewielkich domostw, „performance" w ładnej obudowie i w przystępnej cenie.

Huawei Wi-Fi WS5200 V2 można kupić za 189 zł. Sprzęt jest dostępny w największych sklepach sieciowych z elektroniką i w sklepie internetowym producenta www.huawei.pl.

fot. Huawei


Grzegorz Karaś
Tagi: Huawei, router
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościRoomba czeka na święta
2 grudnia 2021
Firma iRobot przygotowała aktualizację oprogramowania automatycznych odkurzaczy, opracowaną z myślą o nadchodzących świętach.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto