A A A

Huawei ma kolejne 90 dni

20 sierpnia 2019, 14:50
Rząd USA przedłużył licencję na zakupy udzieloną w maju koncernowi Huawei.
Huawei ma kolejne 90 dni

Przez kolejne 90 dni chiński koncern Huawei może kupować amerykańskie produkty – w tym podzespoły i oprogramowanie.

Po raz pierwszy tzw. tymczasowa licencja generalna została przyznana telekomunikacyjnemu potentatowi w maju – tuż po tym, gdy Huawei znalazł się na czarnej liście firm zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych i oskarżanych o szpiegostwo przemysłowe.

Ważność licencji wygasała 19 sierpnia. Przedłużenie jej ma zminimalizować utrudnienia dla klientów Huawei – wielu z nich świadczy w USA usługi telekomunikacyjne na obszarach wiejskich korzystając ze sprzętu chińskiego koncernu.

Licencja na zakupy staje się ważną kartą w ręku Donalda Trumpa podczas sporu handlowego z Chińską Republiką Ludową. Z drugiej strony należy pamiętać, że koncern Huawei w 2018 roku wydał na całym świecie na zakupy 70 miliardów dolarów. Aż 11 miliardów dolarów trafiło do amerykańskich przedsiębiorstw, takich jak Qualcomm, Intel i Micron Technology.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Tagi: Huawei
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto