A A A

Huawei ma kolejne 90 dni

20 sierpnia 2019, 14:50
Rząd USA przedłużył licencję na zakupy udzieloną w maju koncernowi Huawei.
Huawei ma kolejne 90 dni

Przez kolejne 90 dni chiński koncern Huawei może kupować amerykańskie produkty – w tym podzespoły i oprogramowanie.

Po raz pierwszy tzw. tymczasowa licencja generalna została przyznana telekomunikacyjnemu potentatowi w maju – tuż po tym, gdy Huawei znalazł się na czarnej liście firm zagrażających bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych i oskarżanych o szpiegostwo przemysłowe.

Ważność licencji wygasała 19 sierpnia. Przedłużenie jej ma zminimalizować utrudnienia dla klientów Huawei – wielu z nich świadczy w USA usługi telekomunikacyjne na obszarach wiejskich korzystając ze sprzętu chińskiego koncernu.

Licencja na zakupy staje się ważną kartą w ręku Donalda Trumpa podczas sporu handlowego z Chińską Republiką Ludową. Z drugiej strony należy pamiętać, że koncern Huawei w 2018 roku wydał na całym świecie na zakupy 70 miliardów dolarów. Aż 11 miliardów dolarów trafiło do amerykańskich przedsiębiorstw, takich jak Qualcomm, Intel i Micron Technology.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Tagi: Huawei
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto