A A A

Huawei: nasze przychody znacznie spadły

4 stycznia 2022, 08:00
Obłożony amerykańskimi sankcjami chiński koncern zanotował spadek przychodów.
Huawei: nasze przychody znacznie spadły

O jedną trzecią mniej

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei poinformował, że zgodnie z oczekiwaniami jego roczne przychody spadły w 2021 roku o około 30 proc do 99,5 mld dolarów. Jest to skutek nałożenia na firmę amerykańskich sankcji jprzez administrację rządów Donalda Trumpa.

Huawei obłożono ograniczeniami sprzedaży do USA smartfonów i telekomunikacyjnych urządzeń operatorskich. Również amerykańscy dostawcy komponentów elektronicznych otrzymali zakaz sprzedaży swoich produktów chińskiemu koncernowi.

Ograniczenia w handlu ze Stanami Zjednoczonymi dotykają co raz więcej chińskich firm. Administracja USA uzasadnia stosowanie restrykcji koniecznością walki z zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Stosunki handlowe między dwoma mocarstwami pogarszają się wskutek rywalizacji o globalną dominację w dziedzinie nowoczesnych technologii.

fot. Huawei


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto