A A A

Huawei otrzyma mapy TomToma

21 stycznia 2020, 07:30
Holenderskie przedsiębiorstwo dostarczy chińskiemu potentatowi cyfrowe wersje map i informacje o ruchu drogowym.
Huawei otrzyma mapy TomToma

Holenderska firma TomTom dostarczy koncernowi Huawei zestawy cyfrowych map. Chiński potentat będzie wykorzystywał je we własnych smartfonach.

TomTom rezygnuje z produkcji urządzeń nawigacyjnych na rzecz oferowania usług programowych. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo sprzedało swój dział telematyki japońskiemu koncernowi Bridgestone i postanowiło skoncentrować się na działalności związanej z mapami cyfrowymi.

Huawei musi poradzić sobie natomiast z amerykańskimi sankcjami, które zablokowały firmie możliwość korzystania w nowych urządzeniach z systemu Android oraz usług takich jak Mapy Google i platforma Google Play. Chiński koncern stara się spopularyzować własny system operacyjny dla urządzeń przenośnych i związane z nim usługi oraz platformę służącą do rozpowszechniania aplikacji.

Dzięki umowie z TomTomem Huawei może korzystać zarówno z map holenderskiej firmy, jak i z dostarczanych przez nią informacji o ruchu drogowym oraz z oprogramowania nawigacyjnego.

O zawartej umowie poinformował rzecznik prasowy firmy TomTom Remco Meerstra, ale odmówił podania szczegółów finansowych dotyczących podpisanego porozumienia.

fot. TomTom


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto