A A A

Huawei pokazał router WiFi AX3

22 lipca 2020, 15:10
To pierwszy router wspierający najnowszy standard WiFi 6 Plus.
Huawei pokazał router WiFi AX3

Sprzęt dla domu

Prezentując router WiFi AX3, Huawei poinformował, że sprzęt ten opracowano z myślą o gospodarstwach domowych, w których do Internetu podłączonych jest nawet kilkanaście urządzeń (np. do strumieniowania wideo, gier w chmurze czy prowadzenia małego biura).

Koncern zapewnia, że  WiFi AX3 wykorzystuje najnowszy standard WiFi 6 Plus, który daje nawet 3-krotnie szybszy przesył danych w porównaniu do wcześniejszego standardu i obniża o 60% poziom zakłóceń i opóźnień. Według producenta router przy odpowiedniej konfiguracji może zapewnić transfer danych z prędkością do 3000 Mb/s.

Router Huawei

 

4 rdzenie i wzmacniacze

Huawei jako główne zalety routera wymienia 4-rdzeniowy procesor i nowatorską technologię OFDMA, która umożliwia transmisję wielu strumieni danych jednocześnie. Router wyposażono w 4 specjalne wzmacniacze: 2 dla częstotliwości 2,4 GHz i 2 dla 5 GHz. Umożliwiają one tworzenie sieci Mesh dla wielu routerów Huawei i obsługę bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych trybów połączeń sieciowych. Poprawiają one sygnał w miejscach, gdzie wcześniej internet był słabszy.

Huawei WiFi AX3 w wersji 4-rdzeniowej zapewnia również obsługę Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią WiFi bez konieczności podawania hasła. To szczególnie praktyczne np. w restauracjach lub hotelach.

Router ma 3 różne tryby zasilania: ściana, standard i uśpienie.

 

Ekosystem Huawei

Huawei WiFi AX3 to centrum połączeń w ramach ekosystemu Huawei 1+8+N. Wykorzystuje system operacyjny Harmony OS i jest wyposażony w zabezpieczenia Huawei HomeSec, co według producenta zapewnia użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie WiFi 6 Plus.

Na start koncerm przygotował promocję. Router WiFi AX3 w wersji 4-rdzeniowej i 2-rdzeniowej można kupić (odpowiednio za 399 i 249 zł) z Huawei Band 3e albo Huawei Power Bank w okresie od 17 lipca do 2 sierpnia br. (lub do wyczerpania zapasów) w oficjalnym sklepie internetowym Huawei.

fot. Huawei

 


Paula Jeziorska
Tagi: Huawei, router
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto