A A A

Huawei pozwał Szwecję za wykluczenie z wdrożenia 5G

31 stycznia 2022, 17:10
Szwecja zakazała operatorom sieci używania sprzętu Huawei do obsługi sieci 5G.
Huawei pozwał Szwecję za wykluczenie z wdrożenia 5G

Z obawy o bezpieczeństwo


Szwecja jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem, który wyraźnie zakazał operatorom sieci używania sprzętu Huawei do infrastruktury potrzebnej do działania sieci 5G. Zakaz jest konsekwencją amerykańskich sankcji na chińską firmę, nałożonych w ubiegłym roku z powodu obawy o bezpieczeństwo. Amerykanie obawiali się, że firma z Shenzhen może umożliwić rządowi w Pekinie szpiegowanie poufnych informacji. Brytyjczycy, a teraz Szwedzi, również niepokoją się, że produkcja chipów w Chinach sprawi, że niemożliwe będzie skontrolowanie ich jakości, a w efekcie zapewnienie bezpieczeństwa sieci.

 

W odpowiedzi na zakaz Chińczycy wszczęli postępowanie arbitrażowe przeciwko Szwecji w ramach Międzynarodowego Centrum Rozstrzygania Sporów Inwestycyjnych Grupy Banku Światowego. Ich zdaniem decyzja władz szwedzkich o dyskryminowaniu chińskiego koncernu i wykluczeniu go z wdrożenia 5G znacznie zaszkodziła inwestycjom Huaweia w Szwecji, naruszając zobowiązania międzynarodowe nordyckiego kraju.

Fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto