A A A

Huawei pracuje nad własną wersją Google Maps

19 sierpnia 2019, 11:50
Huawei chce opracować mapy konkurujące z google'owymi.
Huawei pracuje nad własną wersją Google Maps

CNET informuje, że Huawei zamierza stworzyć własne mapy, mogące zastąpić najpopularniejsze obecnie Mapy Google. Planowany debiut usługi Map Kit przewidywany jest na październik. Na początku ma to jednak być wersja developerska, która dopiero z czasem wzbogaci się o kolejne dodatki. Pełna edycja ma umożliwić nawigację i korzystać z rzeczywistości rozszerzonej.

Taka decyzja to pokłosie ostatnich nieporozumień pomiędzy władzami USA i firmą Huawei. Z tego powodu znane amerykańskie koncerny ogłosiły zerwanie współpracy z Chińczykami. Ostatnie działania koncernu Państwa Środka pokazują natomiast, że Huawei powoli zaczął przygotowywać się na najgorsze – ewentualny rozbrat z Google.

Firma opracowała bowiem Hongmeng OS (vel Harmony OS), autorski system, mający zastąpić Androida w telefonach tego producenta. Oprogramowanie prawdopodobnie pojawi się w smartfonach Huawei Mate 30 Lite (Mate 30 i Mate 30 Pro mają pozostać przy Androidzie) – niezapowiedzianym jeszcze modelu nowej serii smartfonów producenta, co ma mieć miejsce 19 września.

fot. 123RF


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto