A A A

Huawei prezentuje własnego asystenta

27 marca 2020, 09:05
Chiński potentat telekomunikacyjny opracował odpowiednik narzędzi Alexa, Siri i Asystent.
Huawei prezentuje własnego asystenta

Już w ubiegłym roku koncern Huawei wspomniał, że zamierza opracować własnego asystenta głosowego, który miałby stać się zamiennikiem Asystenta Google'a.

Przedstawiciele firmy pokazali wstępną wersję własnego asystenta podczas prezentacji nowych smartfonów z serii P40. Oprogramowanie będące międzynarodowym wariantem chińskojęzycznego narzędzia Xiaoyi nosi nazwę Celia i rozumie komendy wydawane w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim.

 

Na liście komend głosowych obsługiwanych przez Celię znajduje się nawiązywanie połączeń telefonicznych, zapisywanie zadań w kalendarzu, włączanie alarmów, zmiana ustawień smartfona, sprawdzanie prognozy pogody itp. Asystent potrafi również tłumaczyć rozmowy w trzech językach oraz rozpoznawać produkty z wykorzystaniem kamery telefonu. Podczas prezentacji nie pokazano jeszcze Celii działającej na żywo; przedstawiciele koncernu posłużyli się klipem wideo. Asystent ma pojawić się na smartfonach 7 kwietnia br.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto