A A A

Huawei rozważa sprzedaż swojej technologii 5G

13 września 2019, 17:35
Chiński potentat jest gotowy sprzedać autorską technologię 5G. Tak przynajmniej twierdzi Ren Zhengfei, dyrektor generalny koncernu.
Huawei rozważa sprzedaż swojej technologii 5G

W wywiadzie dla The Economist Ren Zhengfei, dyrektor generalny Huawei, przyznał, że koncern rozważa sprzedaż autorskiej technologii 5G. Firma planuje sprzedać nie tylko urządzenia i architekturę sieci, ale też prawa do patentów i kodów źródłowych. Oznaczałoby to oddanie innemu koncernowi pełnej kontroli nad dziełem Huawei.

Za wcześnie jeszcze, żeby mówić o cenie. Zhengfei deklaruje jednak, że rozważane są wyłącznie oferty amerykańskich firm. Z tego powodu transakcja wydaje się mało prawdopodobna ze względu na wojnę handlową pomiędzy Chinami a USA. Z drugiej strony jednak udostępnienie sieci innym koncernom umożliwiłoby uwolnienie się z zarzutów o szpiegostwo, psujących wizerunek azjatyckiemu gigantowi.

fot. 123RF


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto