A A A

Huawei wkrótce zapowie smartfon z HarmonyOS

7 września 2020, 17:20
Czy da się produkować telefony bez iOS-a i Androida?
Huawei wkrótce zapowie smartfon z HarmonyOS

 

Już w przyszłym roku zadebiutuje nowy, mobilny system

 

Nałożona przez rząd USA blokada na współpracę amerykańskich koncernów z chińskimi wymusiła na Huawei opracowanie własnego systemu operacyjnego dla smartfonów.

 

Nowy standard?

 

Huawei zapowiedział HarmonyOS już dawno, wciąż podkreślając jednak, że nie chodzi o opracowanie pełnej alternatywy dla Androida. Raczej bardzo wszechstronnego systemu, pozwalającego połączyć różne urządzenia producenta – na liście sprzętu zgodnego z nowym OS-e  znalazły się smartwatche i telewizory.

Kwestią czasu było jednak przeniesienie HarmonyOS również na smartfony. Firma ogłosiła wreszcie oficjalnie, że w 2021 roku ukaże się pierwszy bazujący na nowym systemie telefon. Początkowo miało to nastąpić jeszcze w tym roku, ale producent postanowił poczekać do końca aktywnej współpracy z Google'em i wydać jeszcze wcześniej drugą, lepiej przystosowaną do telefonów wersję oprogramowania. Więcej konkretów poznamy już 10 września.

Fot. Huawei


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dermatolog
7 września 2020, 20:57
Witam Partia CHRL ostro prze naprzód ze sklepem Huwawei, jednak niewielu jeszcze robi wersje pod ich sklep, sam jestem ofiarą nowego Huwawei P40 i nawet globalne produkty nie maja wesji dla ich App Store. Na dziś dzien to abstrakcja, ale pamietajmy ze to "kraj" cudownego rynkowego komunizmu - Google zatrzymali, komunikator WeChat jedyny słuszny też w rękach partii, Amazon i Ebay też zasmucił się banem na rynki wschodu. Myslę że w ciągu 3 lat zobaczymy efekty tylko kto będzie to instalował wiedząc, że wszystko co odbywa sie w telefonie oraz jego otoczeniu jest rejestrowane...
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto