A A A

Huawei zwalnia setki Amerykanów

15 lipca 2019, 13:50
Chiński potentat telekomunikacyjny przygotowuje się do zamknięcia laboratoriów w USA.
Huawei zwalnia setki Amerykanów

Jak donosi „The Wall Street Juournal", Huawei, chiński potentat telekomunikacyjny, planuje zwolnienie pracowników spółki Futurewei Technologies, do której należy wiele laboratoriów badawczych w USA.

Placówki te zatrudniają łącznie około 850 ludzi w stanach Kalifornia, Teksas i Waszyngton. Szefowie firmy chcą jednocześnie pozwolić niektórym chińskim specjalistom na przeniesienie się do Chin i utrzymanie miejsca pracy.

Od drugiej połowy maja obowiązuje rozporządzenie prezydenta Donalda Trumpa, które pozwala amerykańskiemu sekretarzowi handlu blokować sprzedaż wybranych podzespołów i oprogramowania koncernowi Huawei. Ograniczenia są tłumaczone względami bezpieczeństwa narodowego. Dużo wcześniej, w sierpniu ubiegłego roku, Donald Trump podpisał dokument zakazujący administracji państwowej wykorzystywania urządzeń Huawei.

fot. Huawei


Adam Wiśniewski
Tagi: Huawei
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto