A A A

Hulajnogi pod kontrolą

18 września 2020, 14:10
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.
Hulajnogi pod kontrolą

Koniec z e-samowolą

W Polsce nie uchwalono jeszcze ustawy, która określałaby zasady korzystania z pojazdów takich jak elektryczne hulajnogi albo monocykle. W rezultacie wśród pieszych mkną często jednoślady przekraczające prędkość 30 km/h, a wypożyczone elektryczne hulajnogi są pozostawiane gdzie popadnie.

 

Tutaj nie parkuj

Władze Lublina jako pierwsze spróbowały uporządkować reguły użytkowania środków transportu osobistego. Od dzisiaj, 18 września, zaczyna obowiązywać umowa podpisana z firmami Bolt i blinkee.city – operatorami wypożyczalni hulajnóg elektrycznych.

Na podstawie porozumienia w wybranych strefach (ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, Ogród Saski oraz stare miasto) prędkość maksymalna hulajnóg będzie ograniczana do 12 km/h; aplikacje dostarczone przez operatorów nie pozwolą tam poruszać się szybciej.

W tych samych obszarach miasta zakazane jest parkowanie hulajnóg. W uruchamianej na smartfonie aplikacji odpowiednia opcja jest nieaktywna. Pozostawienie hulajnogi w strefie wyłączonej z parkowania skutkuje naliczaniem opłat tak jak w przypadku zwykłej jazdy.

fot. lublin.eu


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto