A A A

Hulajnogi pod kontrolą

18 września 2020, 14:10
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.
Hulajnogi pod kontrolą

Koniec z e-samowolą

W Polsce nie uchwalono jeszcze ustawy, która określałaby zasady korzystania z pojazdów takich jak elektryczne hulajnogi albo monocykle. W rezultacie wśród pieszych mkną często jednoślady przekraczające prędkość 30 km/h, a wypożyczone elektryczne hulajnogi są pozostawiane gdzie popadnie.

 

Tutaj nie parkuj

Władze Lublina jako pierwsze spróbowały uporządkować reguły użytkowania środków transportu osobistego. Od dzisiaj, 18 września, zaczyna obowiązywać umowa podpisana z firmami Bolt i blinkee.city – operatorami wypożyczalni hulajnóg elektrycznych.

Na podstawie porozumienia w wybranych strefach (ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, Ogród Saski oraz stare miasto) prędkość maksymalna hulajnóg będzie ograniczana do 12 km/h; aplikacje dostarczone przez operatorów nie pozwolą tam poruszać się szybciej.

W tych samych obszarach miasta zakazane jest parkowanie hulajnóg. W uruchamianej na smartfonie aplikacji odpowiednia opcja jest nieaktywna. Pozostawienie hulajnogi w strefie wyłączonej z parkowania skutkuje naliczaniem opłat tak jak w przypadku zwykłej jazdy.

fot. lublin.eu


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto