A A A

Hybrydowa platforma ADB-5720SX nominowana do nagrody

9 sierpnia 2012, 10:32
Hybrydowa platforma ADB-5720SX nominowana do nagrody

Firma Advanced Digital Broadcast, dostawca zaawansowanych rozwiązań dla multimedialnej sieci domowej ogłosił dziś, że jego hybrydowa nagrywarka ADB-5720SX jest nominowana do najważniejszej nagrody branżowej CSI Produkt Roku 2012 w kategorii „Najbardziej obiecującej technologii zorientowanej na użytkownika”.

Zwycięzca dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu, zostanie ogłoszony już 7 września na wystawie IBC w Amsterdamie.

Dekoder ADB-5720SX, to hybrydowe rozwiązanie umożliwiające operatorom płatnej telewizji (pay-TV) na zaoferowanie na jednej platformie, dostępu do treści pochodzących z różnych źródeł. Ta zdolność do konwergencji treści pochodzących z tradycyjnej sieci kablowej, satelitarnej, naziemnej czy IP, stanowi o ogromnej przewadze konkurencyjnej operatora pay-TV. Rozwiązanie wyposażone jest także w funkcjonalność ADB Multi-room oraz wielokrotnie nagradzany super szybki i intuicyjny interfejs użytkownika ADB Carbo.

Najważniejsze cechy ADB-5720SX to:

- Dostęp do satelitarnej telewizji cyfrowej, a dzięki USB DVB-T dongle także do telewizji naziemnej

- Możliwość użycia tabletu lub smartfona jako w pełni funkcjonalnego pilota telewizyjnego wykorzystującego do komunikacji sieć bezprzewodową WiFi. Funkcjonalność ta zintegrowana jest z ADB Carbo, co daje użytkownikowi jednolity i znany mu sposób nawigowania i korzystania z usługi telewizyjnej operatora

- Ten sam, zgodny interfejs użytkownika ADB Carbo na urządzeniach przenośnych, który umożliwia użytkownikowi zaprogramowanie nagrania bezpośrednio z tabletu lub smartfonu a także daje dostęp do elektronicznego przewodnika po programach (EPG)

- Dostęp do wykorzystujących standard HTML5, usług dodanych (OTT) takich jak: muzyka na życzenie „WiMP” czy video na życzenie ‘go’

- Dostęp do usługi multi-room z funkcjonalnością “Follow me”, pozwalającą na zatrzymanie oglądania w jednym pokoju i kontynuowania go w drugim

ADB-5720SX jest rozwiązaniem z sukcesem wdrożonym u kilku wiodących europejskich operatorów pay-TV, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznej wystawy IBC.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto