A A A

IBM obchodzi stulecie istnienia

17 czerwca 2011, 12:23
IBM obchodzi stulecie istnienia

IBM obchodzi dzisiaj stulecie swojego istnienia – firma została założona 16 czerwca 1911 roku.

Przez ten czas odegrała ona znaczącą rolę w rozwoju biznesu, nauki i społeczeństwa. Jej historia wyróżnia się wieloma innowacjami – od inwestowania w centra badawcze w trakcie wielkiego kryzysu gospodarczego, poprzez opracowanie dysku twardego, dzięki któremu powstała nowa gałąź przemysłu, aż do współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych w celu opracowania systemu ubezpieczeń społecznych.

Inne wielkie sukcesy IBM to wprowadzenie komputera System/360, pierwszego PC, który rozpoczął rewolucję komputerową, kodu kreskowego czy niedawne opracowanie systemu IBM Watson - zwycięzcy amerykańskiego teleturnieju Jeopardy!

Jednym z najstarszych żyjących pracowników IBM, jest 105-letni Luis A. Lamassonne, mieszkający w Miami na Florydzie. Dołączył do zespołu w 1933 roku, pracował 38 lat, awansując do rangi menedżera w Ameryce Łacińskiej. Zastanawiając się nad stuleciem IBM, Lamerssonne powiedział: „IBM od zawsze był jedną z najlepszych firm. Jest niezwykły dzięki ludziom. Wierzę, że IBM będzie istniał jeszcze przez wiele, wiele lat i osiągnie kolejny wiek.”


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto