A A A

IDF - Intelowski prototyp notebooka

20 września 2007, 11:34
IDF - Intelowski prototyp notebooka

Na towarzyszącej IDF wystawie, Intel zaprezentował prototyp lekkiego (waga 1,2 kg) i cienkiego (grubość 1,7 cm) notebooka. Nie znaczy to, że zajmie się jego produkcją – to jedynie koncepcja, z której mogą skorzystać partnerzy Intela. Notebook ma wykorzystywać procesor dwurdzeniowy i może być dostępny w wersji z twardym dyskiem HDD lub z dyskiem SSD (Solid State Drive).

Notebook może być umieszczony w stacji dokującej, która ma postać otwartej teczki. Wewnątrz znajduje się niewielki port, który po włożeniu notebooka służy do jego komunikacji z "wyświetlaczem" na zewnętrznej stronie. "Wyświetlacz" przypomina ekrany LCD stosowane na zewnętrznej stronie pokrywy w notebookach Asusa, tyle że jest większy i wykonany z elektronicznego papieru. Można na nim, bez uruchamiania systemu, np. sprawdzać zapiski w kalendarzu albo oglądać wybrany kanał telewizyjny.

Intel
Prototyp notebooka według nowej koncepcji Intel-a

Źródło: Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto