A A A

IDF - Procesory na scenie

20 września 2007, 11:30
IDF - Procesory na scenie

W pierwszym dniu konferencji IDF Intel pokazał pierwsze pracujące układy pamięci SRAM zbudowane w technologii 32 nanometrów i zapowiedział, że będzie gotowy do produkcji układów 32-nanometrowych już w 2009 roku.

Zanim to nastąpi wprowadzi – już w listopadzie tego roku – pierwsze procesory wykonane w technologii 45 nm, należące do rodziny Penryn, a w przyszłym roku dołączą do nich procesory Silverthorne. Procesory 45 nm będą tańsze w produkcji niż procesory 65 nm, mają być do 20 proc. szybsze niż obecne, a ich zapotrzebowanie na energię niższe. Dzięki temu i niewielkim rozmiarom mają znaleźć zastosowanie w różnorodnych produktach, od kieszonkowych komputerów do serwerów wysokiej klasy.

W drugiej połowie 2008 roku na rynek ma trafić procesor Nehalem. Pierwsze wafle z nowymi układami zaprezentowane na IDF-ie zostały wyprodukowane trzy tygodnie wcześniej. Układ ma być dostępny w wersji 2-, 4- i 8-rdzeniowej (dwa układy 4-rdzeniowe pracujące w parze). Nehalem ma być pierwszym procesorem Intela wykorzystującym zintegrowany kontroler pamięci i magistralę QuickPath Interconnect, zapewniającą szybką komunikację między rdzeniami układu, co ma zwiększyć jego całkowitą wydajność.

Intel Developer Forum (IDF) to konferencja, na której szefowie Intela prezentują najnowsze produkty i rozwiązania – swoje, a także opracowane we współpracy z partnerami, przedstawiają strategie firmy i podejmowane inicjatywy. Na IDF przyjeżdżają inżynierowie, analitycy i dziennikarze z całego świata.

IDF
Prezentacja wafla przeznaczonego do produkcji procesorów w technologii 45 nm

Źródło: Intel

Dorota Skalska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto