A A A

IDF: Nowy sposób zabezpieczania komputerów

14 września 2011, 04:25
IDF: Nowy sposób zabezpieczania komputerów

DeepSafe to nowa technologia bezpieczeństwa zaprezentowana w trakcie pierwszego dnia konferencji IDF.

O tym, że twórcy wirusów i zagrożeń internetowych posuwają się do coraz bardziej wyszukanych metod infekowania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednymi z najgroźniejszych niebezpieczeństw są rootkity, które dokonują modyfikacji głęboko wewnątrz systemu operacyjnego, naruszając jego trzon.

Technologia ujawniona na konferencji IDF jest nowym spojrzeniem na zapewnianie bezpieczeństwa użytkownikom komputerów. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy producenta podzespołów – firmy Intel z McAfee - firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania antywirusowego. Zastosowanie zabezpieczeń poza zainstalowanym systemem operacyjnym ma uniemożliwić cyberprzestępcom ich ominięcie.

Po ogłoszeniu nowego podejścia do zapewniania bezpieczeństwa, na scenie zademonstrowano jeden z przykładów realizacji nowej wizji – wykrywanie rootkitów. System z technologią DeepSAFE zdołał wykryć w czasie rzeczywistym rootkit Agony i uniemożliwić mu zainfekowanie komputera. 

Nowa technologia ma pojawić się w produktach McAfee jeszcze w tym roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto