A A A

Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra - mocarz wśród kart

28 marca 2018, 13:30
Marka Inno3D zaprezentowała nową, mocną kartę graficzną Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra, która pozwoli cieszyć się każdą nową grą i to na najwyższych ustawieniach.
Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra - mocarz wśród kart

W liczbach karta od Inno3D wygląda imponująco: GTX 1080 Ti X4 Ultra pracuje z częstotliwością 1607MHz i 1721 MHz w trybie Turbo, zaś w przypadku przepustowości pamięci mowa tu o wyniku na poziomie 11,4 Gbps. Wszystkie wspomniane parametry mają stanowić gwarancję doskonałej wydajności karty, która powinna poradzić sobie z nawet najbardziej wymagającymi grami. Nie powinno przy tym dziwić, że produkt ten oferuje także wsparcie dla VR. Warto przy tym dodać, że karta jest chroniona przez backplate HerculeZ.

Efektywne chłodzenie
Przy tak potężnym układzie karta musi posiadać odpowiednio efektywne i zaawansowane chłodzenie. Dlatego też produkt Inno3D wyposażono w systemy A.P.C.S. i P.D.C.S. - ten pierwszy odpowiada za utrzymanie jak najniższych temperatur w czasie wytężonej pracy, drugi zaś za odprowadzanie ciepła z GPU i pamięci, poprzez ciepłowody do aluminiowych płetw radiatora. Dodatkowo urządzenie wyposażono w cztery wentylatory, z czego jeden z nich jest ulokowany w ramach A.P.C.S. z boku karty.

Więcej, lepiej...
Pozostając w temacie chłodzenia: producent usprawnił ten element, wyposażając kartę w aż dziewięć ciepłowodów, zwiększając przy okazji powierzchnię aluminiowych płetw o 15% - ta ostatnia zmiana powinna przełożyć się na wzrost efektywności rozpraszania ciepła o 10%. Inno3D powiększył także o 150% miedzianą płytkę zakrywającą pamięć GTX 1080 Ti X4 Ultra - tu użytkownik może spodziewać się wzrostu aż o 260 %, jeśli chodzi o absorpcję gorąca.

Praca zawsze pod kontrolą
Co ciekawe, o tym, z jaką intensywnością pracuje karta, poinformują użytkownika LED-owe wskaźniki. Kolor niebieski sygnalizuje pracę przy zwykłych programach, zielony włącza się przy grach o niskich wymaganiach sprzętowych, natomiast czerwony odpala się, gdy GTX 1080 Ti X4 Ultra działa na pełnych obrotach. W produkcie Inno3D wykorzystano także specjalny tryb IDLE - po jego włączeniu wirniki przestają się kręcić, a pobór mocy zostaje ograniczony do minimum.

Karta graficzna Ichill GeFroce GTX 1080 Ti X4 Ultra kosztuje około 4400 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto