A A A

Ikea i Sonos będą kontynuować współpracę

7 kwietnia 2021, 14:10
Sieć sklepów meblowych zapowiedziała dalszą współpracę z firmą Sonos.
Ikea i Sonos będą kontynuować współpracę

Głośnik meblowy

Ikea w 2019 roku opracowała wraz z firmą Sonos linię sprzętu audio o nazwie Symfonisk. Oprócz klasycznych głośników naściennych, składała się na nią też m.in. grająca lampka nocna czy system audio przeznaczony do zamocowania w regale na książki. Obie firmy ogłosiły, że w najbliższym czasie zamierzają zaoferować kolejne produkty z tej serii.

 

Grający Picasso

Opracowywanym obecnie projektem jest głośnik przeznaczony do zamocowania... w obrazie. Po ukryciu go w specjalnej ramce, elektronika będzie niewidoczna dla użytkownika. Nie wiadomo jeszcze, czy głośnik i oprawa wraz z grafiką będą sprzedawane w pakiecie. System audio ma komunikować się z komputerem/smartfonem za pośrednictwem modułu łączności bezprzewodowej. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie taki gadżet kosztować.

Oprócz „grającej ramki” (znanej pod roboczą nazwą Titan), firmy planują wypuszczenie odświeżonej wersji wspomnianej już lampki nocnej. Wygląd urządzenia nie powinien ulec znaczącym zmianom, podobnie jak cena (w Polsce wynosiła ona 800 zł). Sonos ma głównie skupić się na poprawieniu jakości dźwięku w stosunku do modeli pierwszej generacji. Jeżeli projekty się przyjmą, możliwe jest powstanie kolejnych produktów tego typu.

fot. Ikea/Sonos


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto