A A A

Ile Google może zarobić na Androidzie?

30 lipca 2010, 08:57
Ile Google może zarobić na Androidzie?

Android to darmowy system stworzony przez Google. Do tej pory nie przyniósł on firmie żadnych zysków. Warto jednak zauważyć, że wraz z kolejnymi urządzeniami, liczba jego użytkowników wciąż wzrasta.

Niedawno pisaliśmy, że dziennie aktywowanych jest blisko 160 tysięcy urządzeń z Androidem – to liczba, która może robić wrażenie. Oznacza to, że rocznie liczba użytkowników Androida powiększa się o, bagatela, 58 milionów. Wprowadzenie nawet niewielkiego zysku, generowanego przez jednego użytkownika może sprawić, że zarobek Google będzie ogromny. Przykładowo, 5 dolarów zysków z reklam, przyniesie firmie blisko 300 milionów dolarów zysku. Trzeba pamiętać, że Android jest na rynku już spory okres czasu i liczba jego użytkowników jest znacznie wyższa niż zakładana w tym przykładzie. Eric Schmidt twierdzi, że całkowity dochód mógłby wynieść 10 miliardów dolarów.

Jak widać, coś co jest z założenia darmowe, w szerszej perspektywie również może przynosić spory zysk.


PC Format
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto