A A A

Illinois chce częściowo zakazać brutalnych gier

26 lutego 2021, 15:10
Radni łączą skalę przestępczości w regionie z grami.
Illinois chce częściowo zakazać brutalnych gier

Zakazać przemocy

Temat negatywnego wpływu brutalnych gier na młodych ludzi i wywoływanie przez nie fali przemocy jest roztrząsany od dawna. Powraca przy każdej sprawie dotyczącej przestępstwa popełnianego przez nieletnich. Stan Illinois w USA zamierza jednak pójść o krok dalej. Radni zastanawiają się nad częściową delegalizacją sprzedaży brutalnych gier video.

Politycy zauważyli, że ostatnio w Chicago dochodzi do wielu kradzieży pojazdów. Zjawisko zaczęto łączyć z grami komputerowymi. Marcus Evans Jr. z Partii Demokratycznej opracował nawet wstępny projekt ustawy, mającej wprowadzić w prawie m.in. definicję brutalnej gry. Politycy chcieliby bezwzględnie zakazać sprzedawania ich osobom nieletnim.

 

Organizacja kontra prawo

Projekt nie spodobał się organizacji ESA, która przyznaje obowiązujące w Stanach Zjednoczonych oznaczenia dotyczące sugerowanego wieku odbiorcy. Organizacja podkreśla, że nie powstały żadne badania, które pozwoliłyby powiązać skłonności do przemocy z graniem. Zdaniem ESA jest to forma brutalnego uproszczenia i pójścia na łatwiznę.

Organizacja uważa, że politycy powinni najpierw przeprowadzić dogłębne analizy, które pozwolą określić faktyczne czynniki powodujące wzrost przestępczości.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Tagi: prawo, gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
h0uek
1 marca 2021, 10:07
Gry są winne wzrostu przestępczości ... To w jakie gry grał Ted Bundy, Al Capone, Adolf Hitler, itd... ?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto